Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır?


Son yıllarda birçok kişi tarafından Ziraat Bankası Kredi Kartı kullanımı yüksek bir seviyede tercih edilmektedir. Cebimizdeki nakit yerine kredi kartına sarılıp alışverişlerimizi yapmaktayız. Bu ne kadarda istemediğimiz bir durum olsa da bazen Ziraat Bankasının bizlere sunmuş olduğu kredi kartı kullanımı yapmakta mecbur kalmaktayız. Ancak iyi yapılamayan kredi kartı kullanımları ilerleyen zamanlarda bizleri zora sokar ve kredi kartı borçlarımızı ödeyememeye kadar gideriz. Şayet bu durumu yaşarsak Ziraat Bankası nezdinde sicilimiz bozulur ve kredi notumuz düşer. Kredi notumuz bir kere düşerse, onu tekrardan aynı konuma getirmek oldukça zorlu bir süreç olur. Bütün bankalar gibi Ziraat Bankası da bizlere kredi kartı verirken, kredi notumuza bakar. Kredi notumuz iyiyse bizlere istediğimiz oranda kredi kartı verir. Şayet düşükse bu durum kredi kart kullanamamaya kadar gider. Bu sebeple kullanımlarımızı iyi analiz etmeliyiz. Kredi kartı borcumuzu ödeyemezsek bir süre sonra Ziraat Bankası Kredi Kartımız banka tarafında bloke edilir ve kredi kartımızı kullanamayız. Bu durumu yaşarsanız Ziraat Bankası Kredi Kartınızın blokesini kaldırmanız gerekmektedir. Bizlerde bu yazımızda Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır? konusu hakkında sizlere bilgi vereceğiz.


Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke kaldırmak, Ziraat Bankasına ait olan kredi kartının sahip olan kişilerin yapması gereken bir işlemdir. Ziraat Bankası Kredi Kartınızın Blokesini kaldırmanın tek yolu kartın borcunu tamamen ödemektir. Ancak asgari tutarı bunun için yeterli değildir. Bloke kaldırma işlemi için var olan borcun tamamının ödenmesi gerekir. Kredi kartı borcunuzu ödedikten sonra kredi kartı blokeden kaldırılmaz. Sisteme düşmesi bir iş gününü almaktadır. Bu nedenle kredi kartı borcunuzu hafta içi mesai saatleri içerisinde kapattıysanız, bir iş günü sonrasında açılacaktır. Ancak hafta sonu veya tatil günlerinde ödenen borçlar için ise ilk iş gününü beklemek gerekir. Ziraat Bankası Kredi Kartı borcunuzu ödedikten sonra kartınız bir iş günü sonrasında açılmadıysa, Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Sizlere Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: ziraat kredi kartı bloke kaldırma, ziraat bankası kart blokesi kaldırma, ziraat bankası kart bloke nasıl açılır


Ziraat Bankası Kredi Kartı Bloke Nasıl Kaldırılır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: