Ziraat Bankası İnternet Alışverişi Açma (Mobil Şube)


Ziraat Bankası internet alışverişi açma oldukça basittir. Eğer Ziraat Bankası kullanıyorsanız internet alışverişiyle ilgili birçok ayarların kısıtlı olduğunun farkına mutlaka varmışsınızdır. İnternetten alışveriş yapacağınız zaman karşınıza “Kartınız e-ticaret işlemlerine kapalıdır. Bankanızı arayınız” bildirimi çıkmaktadır. Bizlerde şunu düşünürüz; “Bana haber verilmeden banka yada kredi kartım internet alışverişine kapatılmış.” Korkmanıza gerek yok. Ziraat Bankası kartı ve Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişine açmak oldukça basit.

Ziraat Bankası Kartı ve Kredi Kartını İnternet Alışverişlerine Açma Yöntemleri

Müşteri Hizmetlerini Arayarak İnternetten Harcama Onayı Verebilirsiniz

Bu işlemi gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. Bunların başında müşteri hizmetlerini aramak. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini (444 00 00 ve 0850 220 00 00) arayarak kredi ve banka kartınızı internet alışverişi kısıtlamasını kaldırabilirsiniz. Sizden doğrulama amaçlı istenebilecek bilgiler için kimliğiniz ve kartınızı yanında bulundurmalısınız. Toplamda birkaç dakikalık bir görüşmenin ardından kartınızdan istediğiniz ürünü internetten alabilirsiniz. Şayet hata alırsanız muhtemelen limit ile ilgili problem yaşıyorsunuzdur. Bu limit işlemi içinde müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Ziraat Mobil Uygulaması İle Kartınızı İnternet Alışverişine Açabilirsiniz

Bu yöntem oldukça basit. Ama bu yolla Ziraat Bankası internet alışverişi açma işlemini yapmak istiyorsanız, öncelikle Ziraat mobil uygulaması telefonunuza yüklü olması gerekmektedir. Android ve IOS platformlarından indirebilirsiniz. Ziraat mobil uygulamasını açın. T.C. kimlik numarası yada müşteri numaranızı, daha sonra şifrenizi girerek hesabınıza ulaşın. Şayet internet bankacılığı şifreniz yoksa Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Aşağıda adım adım sizlere Ziraat mobil uygulaması ile kartınızı internet alışverişine açma yönetimden bahsedeceğim.


 • Ziraat mobil uygulamasında sol üst köşedeki üçlü menüye dokunun.
 • Çıkan seçenekler arasından “Kartlarım”ı seçin.
 • Kredi kartlarım, bank kartlarım ve sanal kartlarım olmak üzere 3 farklı sekme göreceksiniz.
 • İçlerinden hangisini internetten alışveriş açacaksanız ona dokunun.
 • Seçilen kartın detaylarının olduğu sayfada sağ üstteki “İşlemler”i ve hemen ardından “İşlem Kısıt Belirleme” seçeneği seçin.
 • Sayfanın en altında e-ticaret başlığı yer almaktadır. “Yurt İçi İşlem Kısıtı ve Yurtdışı İşlem Kısıt”ı seçeneklerini yok olarak işaretleyerek kartı e-ticaret işlemlerine açabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Sitesi Üzerinden Kartınızı İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası banka ve kredi kartını internet üzerinden alışverişe açmak için son seçenekte bir internet tarayıcısı kullanacağız. Müşteri hizmetleri ve telefonların mobil uygulamasına erişiminiz yoksa veya bilgisayar başında bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, bu yöntem sizler için oldukça uygun. İşlem için Google Chrome, Mozilla Firefox gibi güncel bir tarayıcı kullanmanızda fayda vardır. Aşağıda yer alan adımları uyguladığınız zaman işleminiz gerçekleşecektir.

 • Ziraat Bankası internet sayfasına (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) giriş yapın.
 • Sağ üstte yer alan internet şubesi butonunun üzerine gelin ve bireysel seçeneğini seçin.
 • Karşınıza açılan yeni sayfada müşteri veya T.C. kimlik numaranız ile internet şubesine giriş şifrenizi yazarak telefonunuza gelen doğrulama koduyla giriş yapın.
 • Hesaba giriş yaptıktan sonra üstte yer alan menüden “İşlem Yap”ı seçin.
 • Açılan renkli kutular arasından pembe renkli bankkart’a ardından “Banka Kartlarım”a tıklayın.
 • Hangi kartınızı internetten alışverişe açacaksanız sol menüden “Kartlarım” arasından onu seçin.
 • “İşlem Kısıtı Belirleme”yi seçin.
 • Açılan pencereden en alttaki “Yurtiçi ve Yurtdışı İşlem Kısıtı”nı yok olarak değiştirin ve Devam > Onay diyerek işlemi tamamlayın.

Bu kısıtlamalar bankalar tarafından sizleri korumak için getirilmektedir. Alışverişinizi tamamladıktan sonra kısıtlamaları tekrar aktifleştirmenizi öneririz. Aksi durumda bilgilerinizin ele geçirildiği bir durumda internet ortamındaki kötü niyetli kişiler tarafından hesabınızdaki bütün varlıklarınız boşaltılabilir.

Sizlere Ziraat Bankası internet alışverişi açma konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: ziraat bankası internet alışverişi


Ziraat Bankası İnternet Alışverişi Açma (Mobil Şube) | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: