Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları 2021


Ziraat Bankası kredi imkanı sunarken bizlerden bir takım şartlar aramaktadır. Aslında tüm bankalar bizlerde bu şartları arar. Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları başlığına bu makalemizde yer vererek aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidereceğiz.

Köye dönmek için 30.000 TL köye dönüş hibesini az bulan çiftçilere Ziraat Bankası kredi imkanı sunmaktadır. 30.000 TL hibeye ilaveten 90.000 TL Ziraat Genç Çiftçi Kredi kullanımı yaparak çiftçilerimiz 120.000 TL ile köylerinde istediklerini yapabilirler.

Genç çiftçilere verilen köye dönüş hibesi alan çiftçilere Ziraat Bankası belirli oranlarda Genç Çiftçi Kredisi imkanı sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda köyüne dönen 18 ila 41 yaş arasındaki çiftçilere verilen 30.000 TL hibe desteğinin verilmeye devam edeceği bilinmektedir. Devletin genç çiftçilere Genç Çiftçi projesi kapsamında proje bazlı olarak köyüne dönen çiftçilere verilecek 30.000 TL köy dönüş hibesinin az gelmesi gibi durum ile karşılaşmaları durumunda Ziraat Bankası devreye girerek çiftçilere 3 katı kadar kredi imkanı sunulacaktır. Milli Tarım projesiyle verilen 3 katı krediye başvuru yaparak 90.000 TL kadar kredi alabilmek mümkündür. Çiftçilere 30.000 TL’nin 3 katı kadar yani 90.000 TL’ye kadar kredi sağlayacak olan Ziraat Bankası 16.02.2016 ve 2016/8540 sayılı Bankalar Kurulu kararı kapsamında hibe almaya hak kazanan genç üreticilere Proje Kredisi ile Hibe tutarı ve Proje Kredisi toplamı kadar işletme kredisi veriyor. Projenin kapasitesine göre belirlenecek tutarda kredi veren Ziraat Bankası Genç Çiftçi hibe desteği alan çiftçilerin her zaman yanında.


Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu için öncelikle en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bunun yanında Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Ziraat Bankası sizlere bu krediyi vermeden önce kredi notunuzu kontrol eder. Kredi notunuzun uygunluğuna göre kredi kullanımına karar verilir.

Genç Çiftçi Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Kimlik Fotokopisi,
  • İpotek Talep Edilirse İpotek İçin Tarla, Taşınmaz Tapuları (Teminat Belgeleri),
  • ÇKS Belgeleri,
  • İşletme İse Son 3 Yıllık Bilanço Belgeleri (Bireysel Çiftçiden İstenmemektedir)

Sizlere Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları 2021 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: çiftçi kredisi hesaplama, çiftçi kredisi tutarı


Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Şartları 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: