Ziraat Bankası EFT ve Güncel Ücret 2021


Ziraat Bankası EFT yapılması için farklı bir bankaya para transferi yapılması gerekmektedir. Gönderdiğiniz ücretin alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız Ziraat Bankası EFT saatleri içerisinde bu transferi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Aksine gönderilen ücret bir sonraki iş günüyle banka çalışanın onayına sunulacak, böylelikle sonraki çalışma günü ilgili hesaba geçecektir.

Ziraat Bankası EFT İşlemi Saat Kaça Kadar Yapılabilir?

Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00-16:00 arası yapılır. Bu saatler dışında yapılacak olan para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00-11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası hesabınızdan 16:00’dan sonra yapılacak olan EFT transferi, işlem izleyen ilk iş gününde ilgili kişinin hesabına aktarılacaktır. Fakat mesai saati dışında yapılan EFT işlemlerinden “Geç EFT” adı altında ekstra ücret tahsil edilmektedir.

Ziraat Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarı belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka geçmesi 5 ila 30 dakika arasında olacaktır.


Ziraat Bankası EFT Güncel Ücret

  • ATM noktalarında yapılacak EFT işlemlerinde 2 TL ücret tahsil edilmektedir.
  • Banka şubelerinden yapacağınız EFT işlemlerinde, 250 TL’ye kadar 10 TL ücret alınırken 250 TL üzeri için yatırılan %0,50’si kadar kesinti yapılmaktadır. Şubelerden yapılacak olan EFT işlemlerinde, en fazla 40 TL’lik kesinti yapılacaktır.
  • Şayet Ziraat Mobil Bankacılık uygulamasından EFT yapacaksınız kesilen tutar 1 TL’dir.
  • Telefon bankacılığından EFT yapmak istediğinizde ise 5 TL ödeyeceksiniz.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama

EFT sorgulamasını 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yapabilirsiniz. Bunun yanında Ziraat Bankası şubelerinden de yapılan EFT hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca EFT işleme alınmadıysa iptal etme seçeneğiniz de vardır. Bunun için Ziraat Bankası resmi sitesine giriş yaptıktan sonra EFT işlemleri menüsünden bütün işlemlerinizi anında kontrol edebilirsiniz.

Sizlere Ziraat Bankası EFT ve Güncel Ücret 2021 konusu hakkında hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: ziraat bankası eft saatleri, ziraat bankası eft sorgulama, ziraat bankası eft ücreti 2020


Ziraat Bankası EFT ve Güncel Ücret 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: