Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı | Gerekli Evraklar 2021


Yapı kredi konut kredisi faiz oranı, 2020 yılı itibari ile farklılığa uğradı. Bu farklılıklar ve yapı kredi konut kredisi hesaplama, yapı kredi konut kredisi gerekli evraklar gibi birçok başlıkları bu makalemizde inceleyeceğiz. Yapı kredi, son zamanlarda müşterilerine birçok ayrıcalıklı kampanya sunmaktadır. Bunun en büyük nedeni son yıllarda oldukça fazla talep duyulan kredi veya kredi kartlarıdır. Bu sebeple bütün bankalar rekabet içine girdi. Artık bankalar bizlere kredi veya kredi kartı kullandırmak için birbirleri ile yarışıyor. Bizlerde bankaların sunmuş olduğu kredi veya kredi kartlarını kullanıyoruz. Ancak şunu belirtmek isterim ki; bankaların bizlere sunmuş olduğu bu fırsatları değerlendirmeden önce, iyi analiz yapmamız gerekir. Çünkü ilerleyen zamanlarda zorluklar yaşayabiliriz.

Birçok bankanın sunmuş olduğu gibi, yapı kredi konut kredisi imkanını bizlere tanımaktadır. Uygun faiz oranı ve ödeme planı ile yapı kredi konut kredisi imkanından dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Ancak bu imkandan yararlanamadan önce, yukarıda belirtiğim gibi oldukça iyi analiz yapmalısınız. Çünkü bizler belli bir süre boyunca konut kredisi taksit ödemesi yapacağız. İlerleyen zamanlarda konut kredisini ödeyememeye kadar gidebiliriz. Bu sebeple doğru analiz yapmak oldukça önemlidir. Bankadan kullanmış olduğunuz konut kredisinin ödeyememe durumunda, yapı kredi konut kredisi yapılandırma imkanında da yararlanabilirsiniz. Ancak bu imkan yararlanmadan önce bankanızla ile görüşmek gerekir.

Başlığımıza dönecek olursak, yapı kredi konut kredisi ile hayallerinizi süsleyen bir ev sahibi olabilirsiniz. Dilediğiniz eve sahip olmak için, en yakın yapı kredi şubesine gidip, 120 aya varan vade ile bu krediyi kullanabilirsiniz. Yapı kredi konut kredisinin bir takım özellikleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • En fazla 120 ay vade ile yapı kredi konut kredisi imkanından yararlanabilirsiniz.
  • Yapı kredi konut kredisi, kredi tutarı satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80’i oranındadır.
  • Yapı kredi konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.
  • Taksit ödemelerini belirlenmiş ara ödeme yapıp kalan taksitlerin tutarını azaltabilmek mümkündür.
  • Dilediğiniz zaman kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.
  • Yatırım amaçlı olarak yada tek başına ev alma imkanı olmayan 2 kişi ortak olarak yapı kredi konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.

Yapı kredi konut kredisi başvurusu için sizlerden bir takım evraklar istenir. Aşağıdaki başlık altında bu istenen evrakları sizlere vereceğiz.

Yapı Kredi Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir belgesi (Son 2 aya ait olan güncel maaş bordrosunun biri yada antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi. Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi. Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi. Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi.),
  • Elektrik, doğalgaz, su, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önce 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması durumunda bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir.)
  • Satın alınacak olan konutun tapusunun fotokopisi,

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı Hesaplama Nasıl Yapılır?

Yapı kredi konut kredisi faiz oranı kredi vadesine göre değişkenlik göstermektedir. Aşağıda yer alan örnek kredi maliyet tablosunda faiz oranı verilmiştir.

TUTAR VADE AYLIK TAKSİT TUTARI FAİZ ORANI ÖDENECEK TOPLAM TUTAR
100.000 TL 120
1.359,45 TL
0,89% 163.133,78  TL
150.000 TL 120 2.039,17 TL 0,89% 244.701,03 TL
200.000 TL 120
2.718,90 TL
0,89%
326.267,45  TL
250.000 TL 120
3.398,62 TL
0,89%
407.834,84 TL
300.000 TL 120 4.078,35 TL
0,89%
489.401,22 TL
350.000 TL 120 4.758,07  TL 0,89% 570.968,51 TL

Yukarıda yer alan örnek ödeme tablosunda, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti olarak toplam masraf içerisinde yer almaktadır. DASK sigorta primi ise yıllık 120 TL olup, bu rakam ortalama olarak verilmiştir. Konutun özelliğine göre değişiklik göstermektedir. İhtiyari sigortalar (Konut ve Hayat) hesaplamaya dahil edilmemiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranını ve masrafları değiştirme hakkını saklı tutar. Çınar paketiyle beraber herhangi bir opsiyonel ürün alınması durumunda geçerli faiz oranıdır.

Yapı Kredi Konut Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı kredi konut kredi başvurusu yapmak için, en yakın yapı kredi şubesine gidebilirsiniz. Konut kredisine başvuru yaparken, yapı kredi konut kredisi sözleşme banka tarafından sizlere sunulur. Bu doğrultuda konut kredisi sahibi olabilirsiniz.
Yapı kredi internet şubesine giriş yapıp başvuruda bulunabilirsiniz.
Bunun yanında yapı kredi bireysel internet/mobil şube üzerinden 7/24 başvuru yapabilirsiniz. Bunun yanında müşteri hizmetleri arayarak gerekli bilgiler alabilirsiniz. Yapı Kredi Müşteri Direk Bağlanma konumuzu inceleyebilirsiniz.

Sizlere Yapı kredi konut kredisi hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: yapı kredi konut kredisi başvuru sonucu, yapı kredi konut kredisi faiz oranları 2020, yapı kredi konut kredisi hesaplama 2020


Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı | Gerekli Evraklar 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: