Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu | Gerekli Evraklar 2020


Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu oranı son zamanlarda arttı. Bizlerde, yapı kredi ihtiyaç kredisi faiz oranı, yapı kredi ihtiyaç kredisi hesaplama, yapı kredi ihtiyaç kredisi oranı, yapı kredi ihtiyaç kredisi yapılandırma, yapı kredi ihtiyaç kredisi limiti başlıkları hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu bazı kritere göre onaylanır. Bu kriterlerin en başında kredi notu gelir. Sizlerin kredi notu iyiyse yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu olumlu sonuçlanır. Şayet kredi notunuz düşükse, üzülerek belirtmek isterim ki, krediniz olumsuz sonuçlanabilir. Kredini notunun yanında banka sizlerin siciline bakar. Önceki zamanlarda kredi kullanımı yapılmış mı? yapılan bu kredinin ödemeleri nasıl gerçekleşmiş? gibi durumlara banka bakar. Bunların hiç birinde sorun yoksa yapı kredi ihtiyaç kredisi olumlu sonuçlanır.
Yapı kredi ihtiyaç kredisine başvurmadan önce faiz oranı ve ödeme planını iyi analiz etmeniz gerekir. Bunun nedeni ilerleyen zamanlarda herhangi bir problem ile karşılaşmamanızdır. Çünkü sizler her ay kredi ödemesi yapacaksınız ve yapılan bu kredi ödemeleri bir müddet sonra sizlere çok ciddi bir yük olacak. Bu sebeple doğru ve iyi analiz oldukça önemlidir.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Karşılaştırılması

Aşağıda sizler için örnek kredi maliyet tablosu hazırlanmıştır.

Kredi TutarıKredi
Vadesi (Ay)
Aylık TaksitFaiz OranıGeri Ödenecek
Toplam Tutar
30000 TL122.799,98 TL1,49% 33.599,77 TL
30000 TL241.548,30 TL1,49% 37.159,17 TL
30000 TL361.108,56 TL1,49%39.908,17 TL
30000 TL48901,70 TL1,49% 43.281,35 TL
30000 TL60771,23 TL1,49% 46.274,31 TL

En düşük başvuru tutarı 1.000 TL olup; Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde değişebilmektedir. Yukarıda sizlere verilen hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı esnasında faiz oranınız değişebilir. Bireysel ihtiyaç kredisi toplam masraflarına kredi açılış ücreti, katkı payı ve vergiler dahil edilmiş olup, sigorta tutarı dahil edilmemiştir. Aylık ve yıllık toplam maliyet oranları ve taksit tutarları eşit taksit ödemeli yönteme göre hesaplanmış olup, hesaplamalara vergi ve fon dahil edilmiştir. Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. faiz oranını, kredi tahsis ücretini ve kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.


Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Gelir Belgesi (Emekli, kamu ve özel sektör çalışanı müşterileri, e-Devlet’e giriş yaparak emekli aylık bilgisi, kamu e-bordro yada SGK hizmet dökümü gelir belgelerini temin edebilirler. e-Devlet şifresi bulunmayan müşteriler, Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden e-Devlet’e giriş yapabilirler. Ayrıca gelir belgeleri, Yapı Kredi Şubelerinde Sınırsız Bankacılık Köşelerinden çıktı alarak temin edebilir, yada son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri yada antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi, Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi, Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi, Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi,
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı yada 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması durumda bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir),

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı kredi ihtiyaç kredisi başvurusu için en yakın yapı kredi atm’sinden yapabilirsiniz. Bunun yanında yapı kredi şubelerine giderek veya müşteri hizmetlerinden (444 0 444)’ten başvuruda bulunabilirsiniz. Yapı Kredi Müşteri Direk Bağlanma konumuzu inceleyebilirsiniz.

Sizlere Yapı kredi ihtiyaç kredisi konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: yapı kredi ihtiyaç kredisi hesaplama, yapı kredi ihtiyaç kredisi ne kadar, yapı kredi ihtiyaç kredisi oranı, yapı kredi ihtiyaç kredisi yapılandırma 2020


Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu | 60 Aya Kadar Vade 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: