Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir?


Adınıza tanımlanan özel limit dahilinde kullanılabilecek kredili vadesiz tasarruf ismi olarak adlandırılan esnek hesap ile hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı zamanlarda nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fatura, kredi kartı gibi diğer ödemelerinizi de talimat verdiğiniz takdirde gerçekleştirebilirsiniz. Esnek hesabınızdan kullandığınız krediye uygulanacak faizi hesaplamak için Yapı Kredi İnternet Şubesinde yer alan hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesap Ne İşe Yarar?

  • Hesabında yeterli bakiye olmasa bile, hesap sahibi önceden belirlenmiş Esnek Hesap limiti dahilinde hesabını eksi bakiyeye çevirerek kredi kullanabilir.
  • Vadesiz tasarruf hesabının tüm özelliklerine sahiptir.
  • TL Kart ile bütün dünyada anında kredi kullanma olanağı verir.
  • Hesaba yatırılan paralar borç bakiyeden düşülür. Sadece kredinin kullanıldığı süre için faiz ödenir.

Yapı Kredi Esnek Hesabıma Nasıl Ulaşabilirim?

Esnek hesabınız ile ilgili Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri, İnternet Şubesi, Mobil Şubesi, Mobil Şube aracılığı ile, zaman kaybetmeden, günün her saati yapabilirsiniz.

TL kart ile Türkiye’nin her yerinde Yapı Kredi ATM’lerinden Esnek Hesabınıza ulaşarak işlem yapabilirsiniz. Bunun yanında yurtdışında VISA / Plus ve Maestro / Cirrus amblemlerini gördüğünüz ATM’lerden günün her saati para çekebilirsiniz.

Yapı Kredi Esnek Hesabı Faiz Ödemesi

Esnek Hesap için faiz tahakkukları sizlerin tercihi doğrultusunda aylık yada 3 aylık periyotlarda yapılacaktır. Aylık veya 3 aylık periyotlarda tahakkuk eden toplam borç faiz tutarının bir sonraki borç tahakkuk dönemine kadar ödenmesi gerekmektedir.

Sizlere Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: yapı kredi esnek hesap faiz oranı


Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: