Yapı Kredi Döviz Hesabı Nasıl Açabilirim?


Yapı Kredi bankasının yalnızca sabit bir banka hesabına sahip olmak için değil, özellikli döviz hesabına da sahip olmak için de tercih edilebilir bir banka olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü ülkemizin en büyük bankaları arasında yerini alan Yapı Kredi bankasının ülkemiz genelinde yaygın bir şube ile geniş bir ATM ağı bulunmaktadır. Yapı Kredi de açacağınız döviz hesabı ile Türk lirası haricinde ki Euro veya ABD doları gibi bir ya da daha fazla para biriminde mevduat tutabilirsiniz, avantajlı faiz imkânlarından yararlanabilirsiniz, hesabınıza para transferi alabilir veya hesabınızdan para transferinde de bulunabilirsiniz.

Yabancı para birimi hesabı şeklinde de bilinmekte olan döviz hesabı, şahısların mevduatlarını Türk lirası haricinde ki bir veya daha fazla para biriminde tutmalarına yol açan bir çeşit banka hesabının adıdır.

Birikimlerini yabancı para birimi olarak değerlendirmek isteyen kişiler, yurt dışında okumakta olan ya da işleri yurt dışında olan kişiler, denizaşırı ülkelerden gelir sağlayanlar ve denizaşırı personel veya tedarikçilere ödeme yapmak isteyen kişiler için döviz hesapları son derece yarar sağlamaktadır.

Yapı Kredi bankasından Euro hesabı açmak veya dolar hesabı açmak mümkündür. Banka, döviz hesapları için tercihinize ve ihtiyaçlarınıza göre vadesiz, vadeli veya e-mevduat imkânlarını sunar. Tabi ki diğer bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi bankasında da bir döviz hesabına sahip olmanız son derece basittir.

Yapı Kredi Döviz Hesabı

Yapı Kredi bankasında bir vadesiz hesabınız bulunuyor ise ve zaten bankanın müşterisi konumundaysanız, İnternet Şubesini veya Mobil Şubesini kullanarak hızlı bir şekilde döviz hesabına sahip olabilirsiniz. Hesap açma işlemi esnasında tercihinize ve ihtiyaçlarınıza göre Dolar ya da Euro seçiminde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi’de bir vadesiz hesabınız yok ise döviz hesabı açmak için şubeye gitmeniz ve bireysel müşteri hesabı açmanız gerekecektir. Gerekli belgeleri sağlayarak bir Yapı Kredi şubesinden kolayca hesap açmanız mümkün olacaktır.

Yapı Kredi Bankasında Döviz Hesabı Açmak

  • Nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport veya sürücü ehliyetiniz,
  • İkamet ettiğiniz yerin adresi ya da üzerinde adresinizin yazılı olduğu yeni tarihli olan bir fatura,
  • Telefon numaranız, bir sabit hat ya da tercihinize göre bir mobil numarası,

Yapı Kredi bankasından hesap açmak için gerekli olan evraklar diğer bankaların istedikleri ile aynıdır. Hesap açılışı esnasında sizlerden nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesinden herhangi birini isteyeceklerdir. İsteyecekleri bir diğer belge ise yerleşim yeri adresiniz ve adresinizin yazılı olduğu yeni tarihli bir fatura da olabilir. Son işlem olarak bir telefon numarası da yazmanız olacaktır. Özellikle İnternet Şube ile Mobil Şube kullanmak istiyorsanız telefon numaranızın olması gerekmektedir.

Bu belgelerin hepsini tamamlayıp bireysel müşteri sözleşmesini de imza attıktan sonra Euro hesabı açma ya da dolar hesabı açma işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız. Hesabınız açıldıktan sonra hesabınıza para yatırıp çekmeye başlayabilirsiniz veya internet bankacılığını istediğiniz zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Ödeme işlemleri ile ATM’lerde kullanacağınız hesabınıza bağlı olan banka kartınız yaklaşık 10 iş günü içerisinde adresinize gönderilmiş olacaktır.

Döviz Hesabı Açarsam Avantajları

Birikimlerinizi yabancı para birimi olarak değerlendirmek gibi bir amacınız varsa, birikimlerinizi çeşitlendirmeyi amaçlıyorsanız veya düzenli uluslararası ödemeler yapmanız ya da almanız gerekiyor ise, bir döviz hesabı oluşturmak ihtiyaçlarınızı karşılar, masraflarınızın düşmesine yardımcı olur ve döviz kurlarındaki dalgalanmalardan etkilenmemenize neden olur.

Döviz hesabı sahibi olmak için Yapı Kredi’de pek çok seçenek bulunmaktadır. Banka vadeli, vadesiz, e-mevduat ve döviz birikimi adı altında hesap seçenekleri sunmaktadır. Örnek verecek olursak faiz getirisi almak gibi bir amacınız bulunmuyorsa ve mevduatınızı yalnızca gelecek veya olabilecek ödemeleriniz için tutmak istiyorsanız, standart bir vadesiz döviz hesabı açmayı düşünebilirsiniz. Eğer tasarruflarınıza faiz almak istiyorsanız ise vadeli, e-mevduat veya döviz birikimi hesaplarından herhangi birisi sizler için daha iyi bir yol olacaktır.

Tercih ettiğiniz şey her ne olursa olsun, döviz hesabınızı Euro, ABD doları veya başka bir yabancı para birimi türünden açabilirsiniz. Hangi hesabın sizler için uygun olduğundan emin değilseniz, yapı kredi müşteri temsilcisine bağlanarak direkt olarak bankadan yardım alabilirsiniz.

Sizlere Yapı Kredi Döviz Hesabı Nasıl Açabilirim? konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: vadeli döviz hesabı faiz oranları


Yapı Kredi Döviz Hesabı Nasıl Açabilirim? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: