Vakıfbank Kredi Ön Onay 2020


Son yıllarda ülkemizde kredi kullanımı sıklıkla arttı. Bu sebeple kredi kullanımı yapmak için ilk olarak bankalara başvuru yapmaktayız. Bankalar bizlerin kredi başvurusunu değerlendirmek için bir havuzda toplamaktadır. Bu havuzun içerisinde yer alan tüm başvurular olumlu veya olumsuz şekilde değerlendirilir. Bankalar dikkat ettiği iki husus vardır. Bunlar; kredi notu ve kredi geçmişiniz. Öncellikle tüm bankalar kredi vereceği müşterilerinin kredi notlarına bakar. Eğer kredi notunuz düşükse, kredi çıkma ihtimaliniz zayıflar ve bu sebeple banka başvurunuzu olumsuz olarak değerlendirir. Bunun yanında kredi geçmişiniz oldukça önemlidir. Geçmiş kredi kullanımı yapmışsınız diyelim. Ancak kredi borçlarınızı ödemede problemler yaşadıysanız, banka sizlere kredi vermekte çekimser davranır. Eğer kredi notunuz iyi ve siciliniz temizse, bankalar talep ettiğiniz miktarda sizlere kredi verir.
Öncelikle istediğimiz krediye başvuru yapmak için, bankalara başvuru yaparız. Başvuru neticesinde kredinin ön onay alınır veyahut alınmaz.


Vakıfbank Kredi Ön Onay Nasıl Çıkar?

Birçok banka gibi vakıfbank süreci hızlandırmak ve kolaylık sağlamak amacı ile bankaya gitmek dışında başvuru yaptığınızda, ilk olarak müşterilerle ilgili bir ön değerlendirmede bulunmaktadır. Bu durum neticesinde olumlu veyahut olumsuz bir dönüş yapılır. Bu ön değerlendirmede verilen bilgiler doğrultusunda kredi notu, kredi sicilinize bakılır. Yukarıda belirtiğim gibi, eğer kredi notunuz veya kredi siciliniz (kara liste) kötüyse, üzülerek belirtmek isterim ki; kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Kredi başvurunuza ön onay çıkmazsa, vakıfbank kredi vermeyecek anlamına gelir.
Kredi notunun ve gelir düzeyinin verilen bilgilere göre yeterli olması durumda kredi ön onayınız olumlu sonuçlanır. Ön onay kredi kullanım hakkına sahip olunacağı anlamına gelmez. Sadece ilk aşamayı geçtiğinizi göstermektedir. Vermiş olunan bilgiler resimleşmesi ve kanıtlanması için bir sonraki aşamada vakıfbank sizden daha detaylı belgeler istemektedir. Bu belgeleri öğrenmek için Vakıfbank Gerekli Evraklar konumuzdan bilgi alabilirsiniz.
Bazı kişilerin ön onayı olumlu sonuçlanır. Ancak daha sonra bu kişilere vakıfbanktan kredi çıkmaz. Bunun vakıfbank’ın kredi başvurusunda sizlerden istemiş olduğu evrakların birbirini tutmamasından kaynaklanmaktadır. Geliriniz belgelediğiniz rakamdan daha fazla girdiyseniz, ön onay çıkmasına rağmen vakıfbank’tan kredi alamazsınız. Bir başka durum ise, ipotekli kredilerde, ipotek gösterilen taşınmazın krediye uygun bulunmaması halinde, olumsuz sonuç ile karşılaşılabiliyor.

Sizlere Vakıfbank kredi ön onay konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: banka kredi ön onay verdi sonra onaylamadı, kredi başvuru sonucu, kredi ön onay, kredi sonucu


» Vakıfbank Kredi Ön Onay 2020 - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: