Vakıfbank EFT Havale Saatleri ve Ücretleri 2020


Son zamanlarda internet bankacılığın hızla yayınlanması ile beraber hemen herkes birçok işlemini tek tuşla yapmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde tüm işlemleri çok kısa süre içerisinde gerçekleştiriyoruz. Fatura ödemesi, kredi veya kredi kartı borcu ödeme, EFT ve Havale gibi işlemlerimizi internet bankacılığı sayesinde kolaylıkla gerçekleştiriyoruz.

Başlığımıza değinmeden önce sizlere EFT ve Havale işlemi hakkında bilgi vermek istiyorum. EFT ve Havale birbirlerinden farklı para gönderimi şeklidir. EFT ve Havale işlemini birbirinden ayıran pek çok özellik bulunmaktadır. EFT işlemleri farklı bankalar arasında transfer işlemine sağlıyorken Havale işlemleri aynı bankalar arasında para gönderimi için tercih edilmektedir. EFT işlemi için hafta içi günlerde ve bankanın çalışma saatlerinde para gönderimi yapılması gerekmektedir. Havale işlemleri ise aynı banka hesapları arasında olacağı için 7/24 gerçekleştirilmektedir. EFT işlemini hafta sonu veya resmi tatillerde yapılması halinde para transferi yapılmayacaktır. Bankaların iş günlerine kadar da para karşı tarafa ulaşmayacaktır. Bu da Geç EFT’ye neden olacaktır. Geç EFT için bankaların talep ettiği ücret normal EFT ücretlerinden farklı uygulanacaktır. Bazı bankalar bu tutarı almamaktadır. EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar konumuza göz atabilirsiniz. Kısacası EFT işlemi yapmak istiyorsanız mümkün olduğu kadar belirlenen saat aralıklarında ve hafta içi günlerde yapmanız önerilir.

Vakıfbank EFT Havale Saatleri ve Ücretleri

Eğer Vakıfbank’tan EFT yapılacaksa, belirlenmiş saatler bulunmaktadır. Öncelerden 16:45’e kadar olan EFT saatleri uzatıldı. EFT saati 09:00-17:15 arası yapılmaktadır. EFT yapıldıktan sonra para karşı tarafın hesabına 5-10 dakika içerisinde aktarılır. Eğer bu süre zarfı içerisinde para karşı tarafın hesabına ulaşmadıysa sistemden kaynaklı bir sorun olabilir. Bu nedenle Vakıfbank müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Vakıfbank EFT ücreti talep etmektedir. Bunlar;


 • İnternet veya mobil bankacılık üzerinden yapılan işlemler için; 3,50 TL kesinti yapılmaktadır. 200.000 TL ve üzeri olması halinde 6,75 kesinti yapılmaktadır. Geç EFT durumunda ise 200.000 TL’ye kadar 6,75 TL, 200.000 TL’den fazla olması halinde 9,50 TL ücret alınmaktadır.
 • Şubeden yapılan EFT işlemleri için; EFT yapan müşteri için 3,50 TL, normal yapılan EFT’lerde ve isme gelen EFT ödenmesi halinde 70.00 TL, EFT’nin geç gönderilmesi durumunda 30 TL ödeme yapılır.
 • ATM üzerinden yapılan EFT işlemleri için; kartlı TL EFT için 20 TL ücret talep edilir.
 • Müşteri hizmetlerinden yapılan EFT için; düzenli olarak EFT işlemi yapan bireysel müşteriler için 3,50 TL, giden EFT’lerde 50 TL, EFT’nin geç düşmesi halinde ise 30 TL ücret talep edilir.

Vakıfbank Havale ücreti talep etmektedir. Bunlar;

 • İnternet ve mobil bankacılık üzerinden yapılan Havale işlemleri için; düzenli havale işlemi yapan müşteriler için 2 TL, hesaptan hesaba yada hesaptan isme Havale yapılması durumunda ise, 3 TL ödeme talep edilir. Cebe para göndermek için 9.5 TL ücret alınır.
 • Çağrı merkezinden yapılan Havale işlemleri için; hesaptan hesaba yada hesaptan isme yapılan Havalelerde 50 TL, düzenli Havale yapan müşteriler 2 TL ücret öder.
 • Şube üzerinden yapılan Havale işlemleri için;
  > Kasadan isme yapılan Havale 65 TL,
  > Hesaptan isme yapılan Havale 55 TL,
  > Kasadan hesaba yapılan Havale 60 TL,
  > Hesaptan hesaba yapılan Havale 40 TL,
  > Düzenli Havale yapan müşteriler için 2 TL,
 • ATM üzerinden yapılan Havale işlemleri için;
  > 0-50 TL arası kartsız olarak hesaba Havale işlemleri için, mesai saatlerde 8 TL, mesai saatleri dışında 10 TL,
  > 51 TL ve üzerinde kartsız olarak hesaba Havale yapılması durumunda mesai içi saatlerde 15 TL,
  > 51 TL ve 500 TL arasında kartsız olarak hesaba Havale yapılması durumunda çalışma saatleri dışında Havale yapılması durumunda 20 TL,
  > 501 TL ve üzerinde kartsız olarak TL hesaba Havale yapılması ve çalışma saatleri dışında 25 TL,
  > 0 ve 50 TL arası kartlı TL Havale işlemlerinde 7 TL, 51 TL ve üzeri kartlı TL hesaba Havale yapılması halinde 12 TL,

Sizlere Vakıfbank EFT Havale Saatleri ve Ücretleri konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: vakıfbank eft limiti


» Vakıfbank EFT Havale Saatleri ve Ücretleri 2020 - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: