Vakıfbank 0.98 Faizli Konut Kredisi Şartları 2019


Merhaba,
Bu makalemizde vakıfbank 0.98 faizli konut kredisi şartlarını sizlere paylaşacağız. Toplumumuzda hemen herkes birer ev sahibi olmak ister. Ancak herhangi bir birikimimiz olmaması nedeniyle bu isteğimizi ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Vakıfbank’ta vatandaşların bu istediklerinin oluşması için kredi imkanı sunmaktadır.
Kamu bankaları konut kredilerinde faiz oranlarını aşağıya çekti. Düşük faizlerin yanı sıra farklı kampanyalara da imza atarak vatandaşlara bankayla anlaşmalı olan inşaat firmalarından alacakları konutlarda 0.98 faiz uygulaması yapmaya başlamışlardır. Vakıfbank’ın sunmuş olduğu konut kredileri belirli şartları sağlayan kişiler faydalanabilmektedir.
Kışa Özel Sarıpanjur Konut Kredisi kapsamında 120 aya varan vadeler ve uygun faiz oranlarıyla kredi kullandırmaktadır.Bu kredinin ödemelerinde ise eşit taksitli, azalan ve artan taksitli veya eşit anapara ödemeli olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kredi için uygulanan faiz oranları kredi tutarına göre belirlenmektedir.
Bu tutarlar;
1. Çekilecek kredi tutarı 10 bin ve 1.200.000 TL arasında olması halinde 3-120 ay vade yapıldığı takdirde %1,67 faiz,
2. Çekilecek kredi tutarının 1.200.001 TL ve üzerinde olması halinde 3-120 ay vade yapıldığı takdirde %1,69 faiz,


Vakıfbank Kışa Özel verdiği Sarı Panjur Konut kredisinin yanında anlaşmalı inşaat firmalarından satın alınan konutlar içinde kredi finansmanı sağlamaktadır. Vakıfbank konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamalarda hayatta geçirilmiş olan %0,98 faiz oranlı kredi uygulamasında ortaya çıkacak olan kredi ödemelerinin belirli bir biçimi inşaat firmalarının ticari risklerinden düşecektir. Geri kalan kısmı ise şirketlere nakit olarak sağlanacaktır. Bu krediden faydalanmak için satın alınan konutların vakıfbank anlaşmalı konut firmalarının içerisinde yer alması gerekir. Bu şekilde belirlenen %0,98 faiz uygulamasından yararlanılır.

Vakıfbank 0.98 Faizli Konut Kredisi Şartları

  • 18 yaşından büyük olması gereklidir.
  • Kredi başvurusu yapabilmek için, alınacak olan konutun tapusu ile beraber bankaya başvuru yapılması gereklidir.
  • Satın alınacak olan konut anlaşmalı inşaat firmalarından olmak zorunda, aksi takdirde belirlenmiş olan faiz oranıyla kredi kullandırılmayacak.
  • Kredi almak için kişinin kredi notunun yeterli olması gereklidir.
  • Krediden faydalanacak olan kişinin gelir durumunu belgelemesi gereklidir. Düzenli bir geliri olmayan kişilere bankalar kredi vermekte tereddüt edebilir.
  • Krediden faydalanacak olan kişilere Hayat Sigortası yaptırılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: