Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır?


Son yıllarda birçok kişi altın birikimlerini bankalar aracılığıyla yapmak ister. Bunun en büyük nedeni bankalarda birikim yaptığımızda altının güvenli bir limanda muhafaza edilmesi ve istediğimiz zaman bu birikimlerimizi artırabiliriz veya hemen nakitte çevirebiliriz. Bankalar bizlere genellikle altın hesabı konusunda 2 seçenek sunar. İlk olarak vadeli altın diğeri ise vadesiz altın hesabı. Vadesiz altın hesabında nakit paranız altına çevrilir ve herhangi bir para biriminde kalıp, para biriminin kur dalgalanmalarından etkilenmek yerine direkt olarak altın gibi güvenli bir limanda en az şekilde dalgalanma ile bekler. Türkiye Finans Altın Hesabı ile de tam olarak bu hizmete aracı olan, paranız altında herhangi bir kur dalgalanmasından etkilenmeden, altın olarak birikimlerinizin devam etmesine olanak tanımaktadır.

Türkiye Finans Altın Hesabı ile 7/24 altın alım satım yapabilirsiniz. Hesabınızı istediğiniz şekil yönetebilir veya devamlı kontrol edebilirsiniz.


  • TL, EUR, USD veya farklı para birimleri ile biriktirmiş olduğunuz maddi varlıkları altına çevirip, istediğiniz zaman altın alma veya satma işlemi yapmanıza olanak sağlayan, herhangi bir şekilde kar oranı içermeyen hesap türüdür.
  • Minimum işlem tutarı olarak 0.01 gram belirlenmiştir.
  • Türkiye Finans Altın Hesabında biriktirmiş olduğunuz altınlar 995/1000 saflık değerine sahiptir.
  • Hesabınıza fiziki olarak altın yatırmanızda herhangi bir sakınca yoktur ancak fiziki olarak hesabınızdan altın almanız gibi bir durum söz konusu değildir.
  • Açacağınız altın hesabının 150.000 TL’ye kadar olan kısmı, Tasarruf Mevduat Sigortasına tabi olur.

Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye Finans Altın Hesabı açmak için en yakın Türkiye Finans şubesine giderek hızlıca altın hesabı açabilirsiniz. Bir başka yolda Türkiye Finans İnternet Bankacılığından altın hesabını açabilirsiniz. Eğer bir sorun yaşarsanız Türkiye Finans Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Sizlere Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: türkiye finans altın hesabı, türkiye finans birikim, altın korumalı hesap, altın birikim hesabı


Türkiye Finans Altın Hesabı Nasıl Açılır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: