Teşvik Kredisi Nasıl Alabilirim? 2021


Ülkemizde pek çok kişi yeni bir iş kurmak ya da zaten var olan işletmesini daha da büyütmek istiyor. Fakat maalesef maddi imkanların yetersizliğinden dolayı bu isteğini ya hiçbir zaman gerçekleştiremiyor ya da bir süre ertelemek zorunda kalıyor. Sizler de bu problemden dolayı şikayet ediyorsanız Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim? başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim, Devletimiz ülke ekonomisinin canlanması için, istihdam sağlanması için ve vatandaşların sosyal – ekonomik durumlarının daha da iyi olması adına pek çok teşvik imkanı sağlayarak vatandaşları destekleme yoluna giderler. Devlet bu kredileri KOSGEB Kurumu aracılığı ile sunar ve çeşitli finans kuruluşlarının aracılığı ile de vatandaşlarına ulaştırır. Bu teşvik kredileri ile girişimcilere veya zaten işletme sahibi olan esnaflara sıfır faiz ile teşvik kredisi imkanı sunulmaktadır. Bu teşvik kredileri sayesinde istihdamın artması ve ekonomik, sosyal gelişimin yükseltilmesi hedef alınmıştır. Devletimiz tarafından verilmekte olan teşvik kredileri yalnızca iş kurmak amacıyla değil, işletme sahibi olan kişiler için de destek sağlar. Bundan dolayı teşvik kredileri son derece geniş kitlelere hitap eder.

Teşvik Kredisi Hangi Sektörlere Verilir?

Devletimizin vermiş olduğu teşvik kredileri yalnızca belirli bir sektöre bağlı değildir, pek çok sektör için de teşvik kredisi verilmektedir. Devletin vermiş olduğu geri ödemesiz kredi çeşitlerini aşağıda maddeler halinde sıraladık. Bunlar;


 • Tarım,
 • Hayvancılık,
 • Turizm,
 • İmalat,
 • Sağlık,
 • Eğitim,

gibi sektörleri sıralayabiliriz. Teşvik kredisi verilen işletmeler genelde küçük ya da orta düzeyli olan işletmelerdir. Bu krediden yararlanmayı isteyen kişiler ilgili kurumların belirlemiş olduğu şartlar dahilinde işlemlerini yapabilirler.

Bir örnek ile açıklayacak olursak, girişimci kişi hayvancılık sektörüne girmek istiyor ve bunun için destek almak istiyorsa ÇKS belgesini gerekli yerlere sunması gerekmektedir. ÇKS belgesi olmayan kişi hayvancılık sektörü için verilen teşvik kredisinden yararlanamaz. Bu şartlar göz önüne alındığı zaman önemli olan şeyin yapılmak istenen girişimin hangi sektör olduğu ile ilgilidir. Bunun nedeni ise lazım olan belgeler, girişimin yer aldığı sektöre göre değişkenlik göstermesi ile alakalıdır. Bütün işlemleri tamamladıktan sonra kişiler belirlenmiş olan kurumlardan teşvik kredilerini alabilirler.

Teşvik Kredisi Veren Kurumlar

 • KOSGEB,
 • TKDK,
 • Kalkınma Ajansları,
 • Kooperatifler,
 • Devlet ve anlaşmalı bankalar,

Bütün işlemleri eksiksiz olarak tamamladıktan sonra yukarıda sıraladığımız kurumlardan teşvik kredisi alabilirsiniz.

Sizlere Teşvik Kredisi Nasıl Alabilirim? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: geri ödemesiz hibe krediler, hibe kredi şartları, devletin hibe verdiği işler, yatırım teşvik kredisi, teşvik kredisi nasıl alabilirim


Teşvik Kredisi Nasıl Alabilirim? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: