SGK Kredi Kartı İle Ödeme (Tüm Kartlar)


2011 yılının ocak ayında yapılan düzenleme ile beraber, SGK kredi kartı ile ödeme işlemleri için olanak tanınmış oldu. Bu düzenleme kapsamında, SGK borçlarının bankamatik ve kredi kartları ile ödenmesine olanak tanınarak, borçlulara büyük kolaylıklar sağlandı.

SGK Kredi Kartı İle Ödeme İşlemi Nereden Yapılır?

SGK kredi kartı ile ödeme işlemleri e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi, bankaların internet bankacılığı şubeleri üzerinden de kolaylıkla yapılabilmektedir. SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yapmak için, 26 haneli SGK sicil numarasının bilinmesi gerekmektedir. Eğer sicil numaranızı bilmiyorsanız, işverenler bağlı oldukları muhasebeciden, çalışanlar ise e-devlet üzerinden veya sigorta kimlik kartlarından SGK sicil numaralarını öğrenebilirler.


E-Devlet Üzerinden SGK Borcu Ödemek Mümkün Mü?

Banka veya kredi kartınız ile, e-devlet üzerinden SGK borçlarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifreniz varsa direkt giriş yaparak, şifreniz yoksa ilgili PTT şubelerinden şifre alarak e-devlet kapısına girmeniz yeterli olacaktır. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra, SGK menüsünde yer alan kredi kartı ile borç ödeme seçeneğini seçerek, SGK kredi kartı ile ödeme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bankalar Üzerinden SGK Borcu Nasıl Ödenir?

Bankaların internet veya mobil şubesine giriş yaparak, buradan da SGK kredi kartı ile ödeme işlemi yapmak mümkündür. Yine bu işlemin yapılabilmesi için, SGK sicil numarasının bilinmesi gerekmektedir. Online bankacılık işlemleri ödemeler bölümünde bulunan SGK ödemeler menüsünden, ilgili alanları doldurarak SGK ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun yanında her ay düzenli olarak ödenmesi gereken SGK borcu bulunuyorsa, otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerinizin her ay otomatik ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Sizlere SGK kredi kartı ile ödeme konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı ile sgk ödeme, sgk prim ödeme


SGK Kredi Kartı İle Ödeme (Tüm Kartlar) | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: