Sanal Kredi Kartı Avantajları ve Dezavantajları


Sanal kart, kredi kartı kullanmanıza gerek kalmadan online kanallardan alışveriş yapabilmenizi sağlayan bir finans ürünüdür. Sanal Kredi Kartı‘nın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bunlar, aşağıda yer almaktadır.

Sanal Kredi Kartı Avantajları

Sanal kredi kartının avantajları, sanal kredi kartının en önemli yararı, sanal kredi kartının hızlı bir şekilde kapatılabilme özelliğinin olmasıdır. Asıl olan kredi kartınızın yanlış kişilerin eline düştüğünden endişeleniyorsanız bankanızı arayarak kredi kartınızı iptal etmeniz gerekecektir. Unutmamalısınız ki kredi kartınıza tanımlı olan otomatik fatura ödemeleri de kartınızı kapattıktan sonra iptal olur. Kartınızı iptal ettirip yeni bir kart başvurusunda bulunduktan sonra yeni kredi kartınızın sizlere ulaşmasını beklemeniz gerekecektir. Tabi ki bir kredi kartının sizlere ulaşma süresi ise yaklaşık olarak birkaç haftayı bulacaktır. Bunları yapmak yerine sanal kredi kartını tercih edebilirsiniz ve böylece bu tür problemler ile karşı karşıya kalmazsınız. İstediğiniz zaman sanal kredi kartınızın iptalini gerçekleştirebilir ve anında yeni bir kart numarasına sahip olabilirsiniz. Bu işlemleri yapınca asıl olan kredi kartınız asla etkilenmeyecektir.


İnternet üzerinden alışveriş yapmaya veya başka işlemler için ödeme yapmaya korkuyorsanız sanal kredi kartı sizler açısından müthiş bir imkân olarak sunulmuştur. Sadece güvendiğiniz bildiğiniz sitelerden alışveriş yapmanızda fayda vardır. Fakat bazı durumlarda kartınız ile güvenilirliğinden emin olmadığınız bir sitede alışveriş yapmak zorunda kalabilirsiniz. İşte tamda bu noktada sanal kredi kartı sizler için çok büyük bir avantaj halini alacaktır.

Sanal Kredi Kartı Dezavantajları

Sanal kredi kartının dezavantajları, internet üzerinden sipariş etmiş olduğunuz ürünleri iade etmeniz sanal kredi karı ile zor bir hal alabilir. Çünkü bazı internet siteleri para iadesi durumunu yalnızca satın alma işlemi için kullanmış olduğunuz karta iade etmeyi istemektedirler. Para iadesinin olması ise sanal kredi kartına yapılması pek mümkün olmamaktadır. Bu tür bir olay ile karşılaştığınız zaman kredi kartınıza para iadesini almanız yerine alışveriş sitesinden hediye kartı almanız talep edilebilir.

Geçerli olma süresi kısa olan sanal kredi kartlarının abonelikler veya otomatik ödeme talimatları hususunda da problemler yarattığı bilinmelidir. Aboneliği veya talimatları aktif halde tutabilmek için sanal kredi kartlarının geçerli olma sürelerini kullanımları bittiği zaman yeniden güncellemeniz gerekmektedir. Sanal kredi kartını kullandıktan sonra limit ile süre güncellemesini yapmayı unutmanız durumunda, bütün abonelikleriniz iptal olabilir ya da vermiş olduğunuz otomatik ödeme talimatlarınız yapılmayabilir.

Sizlere Sanal Kredi Kartı Avantajları ve Dezavantajları konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: sanal kart, tek kullanımlık sanal kart, sanal kartı avantajları


Sanal Kredi Kartı Avantajları ve Dezavantajları | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: