Noterde Kredi Kartı Geçer Mi? 2021


Türkiye’nin en güvenilir kurum markası olan noterlerde yapabildiğimiz birçok işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerin en başında 0 ve 2. el araç tescilleri, tercümeler, bizler için önemli olan evrakların aslı gibidir onayı, diplomaların onayı, ihtarnameler gibi birçok işlemi bu kurum üzerinden gerçekleştirmek zorundayız. Elbette ki, bu işlemler için belli miktarda ücret ödemesi yapmamız gerekir. Yapacağınız işlemin çeşidine göre masraf ödemesi yapılması gerekiyorsa, bunların ödenmesini nakit olarak yapabilirsiniz. Mevcut olarak alım satım yapan kişiler özellikle bu ödemelerini kredi kartı veya bankamatik kartı üzerinden yapmak isterler. Ancak noterler şuan için kredi kartından ödeme kabul etmemektedirler. Bu tip ödemeleri de almaya başlamaları ile bankalarla aralarında oluşacak ticari hususlar sebebiyle işlem ücretlerini de artırmak zorunda kalabilirler. Bu durumda kişilerin ceplerine yansıyacak ücretlerden dolayı çokta olumlu bir adım olmayacaktır.


Kredi kart kullanımının yayılmasında bu yana onlarca yıl geçmesine rağmen zaman zaman noter masraflarının ödenmesinde kartların kullanılma talebi oluşmaktadır. Bu duruma özellikle vatandaşlar başvururken noter kanallarından kart kullanımı talep edilmemesi de ayrı bir konu. Teknoloji gelişmiş olsa da, ticari bir kuruluş olmamasından ötürü henüz atılan bir adım bulunmuyor. Ancak zaman içerisinde vatandaşların bu talepleri yerine getirebilir.

Güncel 2020 Noter Ücretleri

  • Tercüme Onayları: 102 TL,
  • Araç satışları için sıfır araç 131 TL, Plakasını değiştirmediğiniz araç satım için 181 TL, Plaka değişirse 181 TL,
  • Aslı gibidir onayları için tek sayfa 40 TL, iki sayfa tek taraflı onay 65 TL, 1 çift taraflı evrak 50 TL ve 2 adet çift taraflı evrak onayları 85 TL,
  • Avukatlara verilecek vekaletnameler için 50,90,120 TL,
  • Diploma Onayı 110 TL,
  • İhtarname Ücreti 150–1000 TL arasında,
  • Silah devirlerinden 250-300 TL,

Güncel Noter Çalışma Saatleri

Hukuksal alanlarda ve devlet kurumu başvurularında herkesin başvurmak zorunda kaldığı noterler önemli bir kuruluş. Hafta içi açık olan bu kuruluşlar tatil günlerinde de kapalı oluyor. Hafta içi ise çalışma saatleri 09:00 ile 17:00 arasıdır.

Sizlere noterde kredi kartı geçer mi? hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: noter ödeme, noterde kredi kartı


Noterde Kredi Kartı Geçer Mi? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: