Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir? | Tüm Kartlar 2020


Ülkemizde kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun en büyük nedenleri arasında elimizde bulunan nakit paranın ihtiyaçlarımızı karşılayamamasıdır. Hal böyle olunca, bizlerde ister istemez bankaların sunmuş olduğu kampanyaları kullanmaktayız. Her ne kadarda bankalarla çalışmak istemezsekte, bir süre sonra durum tam tersi olmaktadır. Çünkü işverenler artık yeni yasa ile çalışanlarının maaşlarını banka hesaplarına yatırmasını zorunlu kılındı. Bankalarda zaman çektikçe bizlere kredi veya kredi kartı imkanı sunuyor. Aslında genel tabloya bakılınca ister istemez bankalarla çalışmaktayız. Anında gelişen nakit ihtiyacımız olunca hemen kredi kartlarına başvuru yapıyoruz. Kredi kartlarımızdan nakit avans çekip, ilerleyen zamanlarda geri ödüyoruz. Bu nakit avanslar taksitli veya tek çekim olarak karşımıza çıkmaktadır.
Taksitli nakit avans, kredi kartınızdan çekmiş olduğumuz nakit avansı, bankanızın size sunmuş olduğu şekilde taksitlendirebilirsiniz. Ancak şunu belirtmek isterim ki, taksitli avansta yapmış olduğunuz taksit ne kadar artarsa, ödeyeceğiniz tutarda da artış olur.
Tek çekim nakit avans ise, kredi kartınızdan yapmış olduğunuz tek çekimde yapılan nakit avanstır. Herhangi bir taksitlendirme olmadan bir sonraki ay ödeyeceğiniz tutardır.
Kredi kartından nasıl nakit avans çekilir? konumuza göz atabilirsiniz.


Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Ana başlığımıza değinecek olursak, bankanızın kredi kartı üzerinden çekmiş olduğunuz nakit avansı, yine bir sonraki ay bankanıza ödemeniz gerekmektedir. Şayet nakit avansı taksitli bir şekilde çektiyseniz, bir sonraki dönem yapılan taksiti ödemeniz gerekir. Yapılan taksit bilgisi sizlere nakit avansı çektiğiniz zaman verilir. Bu bağlamda taksitinizi öderseniz. Bankanızın sizlere vermiş olduğu hesap kartı veya mobil bankacılık sayesinde ödemeyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken hesap kartınızın içinden nakit avans ödemesini karşılayacak kadar bir tutarın olması. Daha sonra atm veya internet bankacılığı üzerinde kredi kartı ödemesine giriş yapıp, belirtilen borcu ödeyebilirsiniz. Tek çekim yapılan nakit avans ödemesi de bu şekilde yapılmaktadır.
Diyelim ki, nakit avans ödemesini yapamadınız. Üzülerek belirtmek isterim ki, ilerleyen zamanlarda kartınız nakit avans kullanımına kapanır ve kredi notunuz da düşebilir. İlerleyen zamanlarda kredi kartında limit artışı talep etmek istediğiniz zaman banka bu tür durumlarınızı göz önüne alır ve limit artışına karar verir. Bu sebeple bankalar ile çalışırken çok dikkatli olmalıyız.

Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir? konusu hakkında sizlere bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı nakit avans nasıl ödenir, kredi kartından çekilen nakit avans nasıl ödenir, nakit avans borcu nasıl kapatılır, nakit avans borcu nasıl ödenir


» Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir? | Tüm Kartlar 2020 - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: