Kredi Kartının Avantajları Nelerdir?


Son yıllarda kredi kartı kullanımının artması ile beraber bankalar bizlere kredi kartı imkanı sunarken oldukça elleri açık davranırlar. Bu durum bizleri oldukça cezbetmektedir. Bankalarda bizlere kredi kartı vermeden önce bizlerin kredi notu bakar ve kredi kartı başvurumuz onaylanır. Aşağıda yer alan başlıkların altında Kredi Kartının Avantajları sizlere verilmiştir.

Harcamalarınız Kayıt Altında Tutulur

Kredi kartından yapılan harcamalar ve giderler son derece şeffaf bir biçimde görüntülenir. Hatta kredi kartı ekstresinde bulunan sektörel harcama bilgilerine bakarak gıda, giyim ve sağlık gibi sektörlere ne kadar harcama yaptığınızı görebilmeniz mümkündür. En iyi avantajı ise düzenli olarak harcama yaparak, gelir ve giderleri ortaya koyup kişisel finans planı yapılmasına yardımcı olur.

Kredi Notu

Kredi notu başlığına bir başka makalemizde oldukça detaylı değinmiştik (bkz: kredi notu). Bankalar bizlere kredi kartı verirken kredi notunu baz alır. Bizlerde kredi veya kredi kartı kullanımı yapıyorsak kredi notumuz bu durumdan etkilenir.


Güvenlidir

Kredi kartının güvenli bir yanı bulunmaktadır. Cebinizde veya cüzdanınızda taşınmış olduğunuz nakit paranızın çalınma yada kaybolma ihtimali her zaman var olduğu unutulmaması gerekir. Ancak kredi kartınız kaybolduğu zaman anında müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek kredi kartınızı iptal edebilirsiniz.

Ödüller ve Hediyeler

Bankalar bizlere kredi kartı kullandığımız süre zarfı içerisinde bir takım avantajlar sağlar. Örneğin; market alışverişlerimizde ekstra para puan kazanabiliriz. Bunun yanında sık sık seyahat ediyorsanız, mil kazandıran kredi kartları kullanarak uçak biletlerinde avantaj sağlayabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı

Bazen faturalarımızın ödemelerini unutabiliyoruz. Bu nedenle bankalar bizlere otomatik ödeme imkanı sunar. Otomatik ödeme talimatı ile faturalarımızı ödeyebiliriz.

Nakit Avans

Nakit ihtiyacımızın olduğu durumlarda nakit avans bizlerin işini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında bankamız bizlere nakit avans imkanını taksitli bir şekilde sunmaktadır.

Sizlere Kredi Kartının Avantajları Nelerdir? konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı otomatik ödeme, nakit avans, kredi kartının avantajları, kredi kartı


Kredi Kartının Avantajları Nelerdir? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: