Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?


Son yıllarda kredi kartı kullanımı oldukça fazla arttı. İhtiyaçlarımız doğrultusunda hepimiz kredi kartı kullanımı yapıyoruz. Günlük market alışverişlerinde, giyim, mtv ödeme ve teknoloji vb. alışverişlerimizde kredi kartlarımızı kullanırız. Bankalarımızda bizlere uygun taksit imkanı sunar. Aslında bu durum bizi biraz kredi kartı kullanımına itiyor. Herhangi bir alışverişi yaptığımızda peşin para vermek yerine taksitli alıyoruz. Ancak bunun hesabını iyi yapmamız gerekmektedir. Her kullanımın bir geri ödemesi olduğunu unutmamalıyız. Eğer doğru bir şekilde kullanım yapmazsak ilerleyen zamanlarda taksitler veya ödemeler üst üste gelir ve altından kalkamayacağımız durumlar oluşur. Bunların en başında kredi notumuz gelir. Ödeyemediğimiz krediler veya kredi kartları ilerleyen zamanlarda kredi notumuzu düşürür. Eğer kredi notumuz bir kere düşerse, bunu yükseltmek hiçte kolay olmaz. Düşen kredi notu yüzünden bankalar bizlere, ilerleyen zamanlarda kolay kolay kredi ve kredi kartı kullanımı şansı vermez. Çünkü bankalar kredi notuna oldukça önem verir. Kredi Notu konumuzda bu duruma değindik. Makalemize göz atabilirsiniz.
Yukarıda belirtiğim gibi, kredi kartı kullanımını iyi ve doğru yaparsak ilerleyen zamanlarda herhangi bir sıkıntılı durumla karşılaşmayız. Hatta aksine, bankalar bizlerin düzenli ödemesini gördüğü takdirde, kredi notumuz yükselir ve yüksek kullanımı kredi ve kredi kartı kullanımı yapabiliriz. Bunların dışında kredi kartı bizlere atm’den nakit avans çekme imkanı sunar. Kredi kartından çekilen nakit avans sonrası, çektiğiniz tutara göre banka tarafından belirlenen aylık faiz oranları işletilmektedir. Kredi kartından nakit avans çekmeyi, bir nevi kredi olarak düşünebilirsiniz. Normal krediden farkları ise, çekme hakkının önceden verilmiş olması ve herhangi başvuru gerektirmemesidir. Bir başka deyişle, banka şubesine gitmeden, direkt atm üzerinden kolay bir şekilde kredi kartından nakit avans çekebilirsiniz.
Bunun yanında kredi kartından nakit avansı, taksitli de çekebilirsiniz. Bütün bankalar müşterilerine bu imkanı sunmaktadır. İnternet bankacılığı, atm veya müşteri hizmetlerinden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Nakit avansı ödemek için Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir? konumuza göz atabilirsiniz.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekme Şartları Nelerdir?

Kredi kartının nakit avans özelliği bulunması yeterlidir. Bunun yanında kredi kartının borcundan dolayı kapalı olmaması gereken bir şarttır. Son 12 ay içerisinde kart borcunuzun yarısından fazlasını, ödemiş olmanız gerekir. 3 defa %50’inin altında ödeme yaptıysanız, kredi kartından nakit avans çekmezsiniz.

Kredi Kartımdan Nasıl Nakit Avans Çekilir?

Nakit avans çekebilmek için, kredi kartının normal banka kartı gibi atm’ye yerleştirip, kart şifresini girin. Sonrasında karşınıza gelen menü ekranında, nakit çekme seçeneğini tıklayın ve çekmek istediğiniz tutarı girip, onaylayın. Bunun yanında internet bankacılığından bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Hiç atm’ye gitmeden kolaylıkla nakit avans çekebilirsiniz ve para sizin mevcut banka hesabınıza yatar.

Sizlere kredi kartından nakit avans nasıl çekilir? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı nakit avans nasıl ödenir, kredi kartından nakit avans çekme, kredi kartından nakit avans nasıl çekebilirim, kredi kartından nakit avans limiti


Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: