Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? 2021


Kredi kartı kaybolması yada çalınması birçok kişinin başına gelen durumlar arasında yer almaktadır. Bu konuda bankaların son derece hassas olması aslında kullanıcıların mağdur olmamasını sağlamaktır. Bu sebeple kredi kartının kaybolması yada çalınması durumunda ilk olarak yapılması gereken hemen kredi kartınıza ait olan bankanın telefon numarasında bankayla irtibata geçerek kartın kullanıma kapatılması gerekir. Bu konuda bankalar bizlere sunduğu hizmetler içinde sıklıkla kartın çalınması ve kaybolması durumunda müşteri hizmetleri arandığı zaman anında bağlanma hizmeti bulunmaktadır. Şayet bu durumda elinizi yavaş tutarsanız kartınız ile ilgili olan bilgilerden yararlanarak internet üzerinden çok kolay dolandırılabilirsiniz.


Kredi kartın kaybolması yada çalınması durumunu fark ettiğinizde kartınız ile alakalı başvuru yaptıktan sonra banka otomatik olarak kartınızın kullanıma kapatılmasını sağlamak zorundadır. Bu sebeple yapmış olunan başvurudan hemen sonra banka hesaplarında yapılacak olan harcamalar için banka sorumlu olacaktır. Bu konuda aksi bir durum söz konusu olduğunda bankayla iletişime geçerek bu konuda yaşanılan mağduriyeti dile getirebilirsiniz. Bankanın durumu kabul etmemesi durumda ise ilgili Cumhuriyet Savcılığına bu konuda şikayette bulunabilirsiniz. Hesap üzerinde harcanan miktarı bankadan talep etme şansınız bulunmaktadır.

Kredi kartınızın kaybolmasından yada çalınmasından sonra bankayla ile iletişime geçtikten sonra banka çalışanın sizlere soracağı sorular arasında yeni kart isteyip istemediğiniz olacaktır. Şayet yeni kart istiyorsanız, bu kart sizlere en kısa sürede içerisinde ulaşacaktır.

Sizlere kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: banka kartım kayboldu, kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım, kredi kartı


Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: