Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltirim?


Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltirim?, üzerinizde her zaman nakit para taşımaktansa kredi kartınız sayesinde çok kolay bir şekilde alışverişlerinizi yapmanız her zaman için daha zahmetsiz olacaktır. Ancak kredi kartlarının kötü bir özelliği ise cebinizden para çıkmasının önüne geçtiğinden dolayı yapmış olduğunuz alışverişlerde limitin dozunu kaçırmanıza yol açabilir. Bundan dolayı bunun önüne geçmek için kredi kartlarının limitini düşük tutmakta fayda vardır. Kredi kartlarının limitinin düşük miktarda tutulması genellikle gençler ile alışveriş bağımlısı olan kadınların günlük gereksiz harcama yapmalarının bir nebze de olsa önüne geçebilmektedir. Ancak beyaz eşya, mobilya ya da altın gibi yüksek fiyatlı alışverişler için kart limitinizin düşük olması alışverişin yapılması sırasında sorunlara yol açar.

Kredi kartı limiti bankanıza başvurunuzu gerçekleştirip kredi kartı çıkartmak istediğiniz zaman aylık kazancınız ile orantılı olacak şekilde bankanızca onayı verilen nakit kullanma miktarına denir. Kaç tane kredi kartınızın olduğu, aylık geliriniz ve kredi notunuzun düşük ya da yüksek olması gibi konular kart limitinizin belirlendiği esnada bankanız tarafından dikkate alınan bir husustur. Kredi kartı limitinin yükseltilmesi teklifi bazı durumlarda bankalardan bazı durumlarda ise kart sahibinden gelmektedir. Ancak kredi kartı borcu olan ya da kredi kartlarının aylık asgari tutar ödemesini devamlı olarak geciktiren kişilerin limit yükseltme işleminin gerçekleştirilmesi baya zor olacaktır.


Kredi kartının limitinin yükseltilmesi işlemi kredi kart borcunu düzenli şekilde yatırmış olan bireyler için son derece kolay bir işlem olacaktır. Kredi kartı sahibinin başvurusunun gerçekleşmesinin ardından birkaç saat içerisinde kredi kartı limiti yükseltme işlemi olumlu şekilde tamamlanacaktır. Bu işleminizi internet üzerinden ya da telefon bankacılığı aracılığı ile son derece kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı aracılığı ile kart limitinizi yükseltme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bankanızın resmi internet sitesine girip limit işlemleri yazan yerden artırmak istediğiniz miktarı güncellemeniz gerekecektir. Birkaç saat içerisinde telefonunuza gelecek olan onay mesajının ardından işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bu işleminizi telefonunuz ile de yapmanız mümkündür. Kredi kartınız hangi bankaya ait ise o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine kredi kartınızın limitini artırmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Birde bütün bankaların SMS gönderilerek başvurunun alındığı telefonları bulunmaktadır. Bu numaralara kısa mesaj (SMS) gönderip limit yükseltme başvurunuzu yapma imkanına da sahipsiniz. Banka şubesine giderek kredi kartınızın limitini yükseltmek istiyorsanız bulunduğunuz yere en yakın olan banka şubesine gidip gişe memuruna hesap numaranızı vererek artırmak istediğiniz miktarı söylemeniz yeterli olacaktır. Ancak unutmamanız gerekir ki, ya telefon açarak ya da bizzat sizin başvurunuz ile kredi kartınızın limitini yükseltme işlemini yapmak istiyorsanız, ilk başta kredi kartlarınızın ödemelerini düzenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Çünkü bu sayede bankanıza olumlu bir etki bırakmış olacaksınız.

Böylece Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltirim? başlıklı yazımızın sonuna gelmiş olduk. Sizleri bilgilendirmek adına faydalı bir yazı olmasını umarız. Sizler de yazımız ile ilgili görüşlerinizi ve sorularınızı yorum kısmında yazarak bizlere destek olabilirsiniz.

Sizlere Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltirim? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı limiti, kredi kartı limiti arttırma


Kredi Kartımın Limitini Nasıl Yükseltirim? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: