Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?


Kredi kartımız ile artık birçok ödeme işlemlerini yapabilmekteyiz. Yapılan araştırmalar da kredi kartı ile fatura ödeme nasıl yapılır? diyen kişi sayısı azımsanmayacak kadar çok. Fatura ödeme seçeneklerinden en çok kullanılanı artık kredi kartı ile fatura ödeme yöntemidir. Birçok bankanın fatura sahibi olan firmalar ile anlaşmaları bulunmaktadır. Bunun üzerine nihai kullanıcıya ödeme kolaylığı sağlayabilmek adına alternatif ödeme noktaları oluşturulur. Mesela elektrik faturası ödemesi yapmak isteyen kişi, banka ATM’lerinden, internet bankacılığı veya tüm ödeme noktalarından kredi kartı ile fatura ödemesi yapılmaktadır. Ancak her faturanın ödeme kaynağı bankalar olmayabilir. Bankalar olsa bile her fatura kredi kartı yada farklı bir kanalla tahsil edilmeyebilir.


Bazı kişiler otomatik ödeme talimatı ile fatura ödemelerini yapmaktadırlar. Kişi bankaya talimat verir, bu talimat ile fatura ödemeleri her ay kartta limit olduğu sürece ödenir. Kart sahibi bunu kartın ekstresi kesilip son ödeme tarihi geldiğinde ödeyecek hale gelir. Buradaki en önemli nokta kart ile fatura ödeme yapan kişi faturasını ödediği tarih ve kredi kartı ekstre tarihi ayarlayabilirse 45 gün sonra ödeme yapabildiği bir avantajı yakalamasıdır. Yine başka bir avantaj olarak bankaların otomatik ödeme kampanyaları sunulabilir. Dönem dönem bankalar 2 yada 3 otomatik ödemenin kredi kartı üzerinden olması halinde ilave bonus, para puan, axess puan, chip para gibi ödül vermektedir. Bu kampanyalar takip edilerek kazanç sağlanabilir.

Kredi kartı ile otomatik ödeme verme ufak da olsa bazı faturalarda problem çıkartabiliyor. Örneğin faturanın son ödeme tarihi geldiğinde kartın limitinin müsait olmaması durumunda atladığınız faturalar olabiliyor. Ödediğinizi düşündüğünüz ama ödenmeyen.

Birçok kişi noter ödemeleri kredi kartı ile yapabilir mi? sorusunu oldukça fazla sormaktadır. Noterde Kredi Kartı konumuza göz atabilirsiniz.

Sizlere kredi kartı ile fatura ödeme nasıl yapılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, kredi kartıyla fatura ödeme yapma


Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: