Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır?


BKM yani Bankalar arası Kart Merkezi verilerine göre ülkemizde 57 milyonu aşkın kredi kartı bulunmaktadır. Çalışan kişilerden, öğrencilere varana kadar neredeyse hemen herkeste en az bir tane kredi kartı vardır. Kredi kartlarımız ile yapmış olduğumuz harcamalar her ay hesap kesim tarihinden sonra tarafımıza bankalar tarafından kredi kartı ekstresi adı altında gönderilmektedir. Kredi kartı ekstresini kısaca anlatacak olursak kullanmış olduğumuz kredi kartımız ile yapmış olduğumuz harcamaların özetini gösteren bir belgedir. Kredi kartı ekstrelerinde, kredi kartımız ile hesap kesim tarihinden önce yapmış olduğumuz harcamalar, dönem sonu borcumuz, varsa geçmişteki dönemlere ait borcumuz asgari ödeme tutarımız, son ödeme ile hesap kesim tarihi gibi bilgiler yer almaktadır. İlaveten bankaların bizlere sunmuş olduğu hizmet ya da ücret değişikliği veya kartımıza ait puan ile kullanım bilgileri de kredi kartı ekstrelerinde yer almaktadır.

Kredi Kartımın Ekstresi Ne Zaman Kesilir?

Kredi kartlarımızın ekstresi, kredi kartı borcunun son ödeme tarihinden 10 gün öncesinden kesilir ya da kesinleşir. Hesap kesim tarihini takip eden günün tatil olması halinde, o ay için hesap kesim tarihi tatilin son günü olmaktadır. Kredi kartlarınızın hesap kesim tarihlerini sizler de belirleyebilirsiniz. Eğer kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek gibi bir düşünceniz varsa bu değişikliği bankanızı arayarak yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın hesap kesim tarihine kredi kartı ekstresinden son derece basit bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ekstre Ne Zaman Tarafıma Ulaşır?

Kredi kartınızın hesap özeti her ay hesap kesim tarihinden sonra, son ödeme tarihinden önce sizlere iletilmektedir. Kredi kartı ekstrenizin elinize geçmesini beklemeden de şube, internet, mobil uygulama ile telefon bankacılığı yolu ile dönem içindeki borcunuzu ve varsa geçmiş döneme ait borçlarınızı öğrenebilmeniz de gayet mümkündür.


Kredi Kartı Ekstrem Nereye Gelir?

Ekstreleriniz sizlerin talebi doğrultusunda e-ekstre şeklinde bankanıza vermiş olduğunuz e-posta adresinize de gelebileceği gibi ikamet etmiş olduğunuz adresinize de posta yolu ile de gönderilebilir. Yine sizlerin talebi doğrultusunda bankanız SMS yolu ile de sizlerin dönem borcu tutarınız hakkında sizleri bilgilendirebilir.

Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır?

Kredi kartı ekstreniz, kartınızın hesap kesim tarihinden sonra bankanız tarafından sizlere iletilecektir. Bankalar genellikle Posta, e-posta ya da SMS yolu ile kredi kartı ekstrelerinizi sizlere gönderirler. Herhangi bir nedenden dolayı kredi kartı ekstrenizin sizlere ulaşmaması durumunda çeşitli yollar ile ekstrenizi alabilmeniz de mümkündür.

Kredi kartlarınızın hesap özeti dokümanlarınızı tercih etmiş olduğunuz bankanın şubelerinden ya da ATM’lerinden temin edebileceğiniz gibi aynı zamanda ekstrelerinizi internet şubesinden, mobil uygulama ile ya da telefon bankacılığı yoluyla da sorgulatabilirsiniz. Aynı şekilde internet, mobil uygulama, telefon bankacılığı ya da şubelerden ekstrelerinizin bizzat şahsınıza gönderilmesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Ek Kart Ekstresi

Ek kart, esas karta bağlı olan bir kredi kartıdır. Ek kart ekstresi, isteğiniz doğrultusunda esas kartınızın bağlı olduğu ekstreden ayrı bir şekilde de gönderilebilir. Ek kart ekstrenizi de, tıpkı esas kartınızda olduğu gibi basılı olarak ya da e-posta yolu ile alabilir ve esas kartınızdan ayrı bir şekilde de takibini yapabilirsiniz.

Sizlere Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı ekstre, kredi kartı ekstre nedir, kredi kartı ekstresi nasıl alınır


Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: