Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?


Kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusu oldukça arttı. Ödemediğimiz kredi kartı borçlarından dolayı, kredi kartı borcu taksitlendirme herkesin katılabileceği bir hal aldı. Kredi kartı borcu taksitlendirme olanağından şimdi yararlanmak isteyen kişilerin birçok avantajı vardır. %2,75 olan kredi kartı faizi 12 ay vadeyle %1,10, 60 ay vade için %2,25 olan kredi kartı faiz oranıyla devam ederse aylık 286 TL yerine 244 TL taksit ödeyerek ve 2 yılda borcunu toplamda 866 TL faiz ödeyerek bitirmiş olacak. Eski faiz oranıyla kart hiç kullanılmazsa bile aylık 286 TL ve toplamda da 6.859 TL ödeniyor. Yapılandırmaya katılan 933 TL daha karlı çıkmaktadır. Kredi kartı borcu 10.000 TL ve yapılandırma vadesi de 10 yıl ise bizler daha karlı çıkmaktayız. Mevcut faiz oranı olan %2,25 ile hiç yeni harcama yapmadan ayda 338 TL toplamda da 20.305 TL ödeyerek borcunuzu 10 yılda bitirebilirsiniz. Oysa ki Kredi kartı borcu taksitlendirme yapan aynı kişi aylık 250 TL taksit ödeyerek toplam ödemesi 15.002 TL olarak. Yani bu yolla 5.303 TL daha az faiz ödemiş olacaktır.

Kredi kartı borcu yapılandırma imkanında yararlanan kişiler isterse 1 kartı ile isterse tüm kartları ile borçlarını taksitlendirebilirler. Ancak şunu belirtmek isterim ki, yapılandırmaya giren kart kapatılacaktır. Eğer başka kart kullanımı yapıyorsanız, bu kartların kullanımını devam ettirebilirsiniz.


31 Aralık’tan Sonra Yapılan Harcama

31 Aralık tarihi son olarak kabul edilecek. Yani 31 Aralık’tan sonra ödeme yapılmış ise tabii ki ödeme yapılan kısmı yapılandırmaya alınmayacaktır. 31 Aralık’tan sonra yapılan harcama yani yeni borç yapılandırmaya dahil değil.

En Önemli Şart

Her şeyden önce yasal takibe düşmemiş kişiler için yapılacak. Varlık yönetim şirketlerine gönderilmiş dosyalarda olanlar ve bankanın yasal takip başlattığı kişiler bu imkandan yararlanamayacaktır.

Ödeme Kime Yapılacak?

Kredi kartın asgari ödeme tutarına yatıran yada asgarinin üstünde ödeme yapan ancak tümünü ödemeyen kişilerin bu borcu tüketici kredisi verilerek kapatılacak. Tabii ki ödeme kişiye değil direkt kredi kartına yapılıp borç kapatılacak. Asgari ödemede bir takım değişiklikler meydana geldi. Asgari Ödeme Değişikliği konumuzu inceleyebilirsiniz.

Sizlere kredi kartı borcu taksitlendirme konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı borcu taksitlendirme başvuru şartları, kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır, kredi kartı taksitlendirme, kredi kartı yapılandırma


Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: