Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım? 2021


Son yıllarda ülkemizde kredi kartı kullanımı oldukça fazla arttı. Neredeyse ülkemizde yaşayan herkes kredi kartı kullanımı yapmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde ülkemizde 68 milyon kredi kartı var. Bu rakam oldukça ciddi. Hemen herkeste 2 veya 3 kredi kartı var. Cebimizdeki nakit yerine kredi kartlarına sarılıp alışverişlerimizi yapmaktayız. Bu ne kadarda istemediğimiz bir durum olsa bile, elimiz kredi kartlarına mahkum. Örneğin; 2020 TL aylık gelirimiz var. Bizler 2600 TL’lik bir ürün alacağız. Maaşımız bu ürünü almayı karşılamıyor. Bu ürünü almamak yerine taksitli alıyoruz. Yani bir an 2600 TL ödemek yerine, 10 ay boyunca ayda 260 TL ödemek daha doğru bir yol olacaktır. Ancak şunu belirtmek isterim ki; hesabı iyi yapılamayan kredi kartı kullanımları ilerleyen zamanlarda bizleri zora sokar ve kredi kartı borçlarımı ödeyememeye kadar gideriz. Şayet bu durumlar gelişirse, bankaların gözünde sicilimiz bozulur ve kredi notumuz düşer. Kredi notumuz bir kere düşerse, onu tekrardan aynı konuma getirmek oldukça zorlu bir süreç olur. Bütün bankalar bizlere kredi kartı verirken, kredi notumuza bakar. Kredi notumuz iyiyse bizlere istediğimiz oranda kredi kartı verir. Şayet düşükse bu durum kredi kart kullanamamaya kadar gider. Bu sebeple kullanımlarımızı iyi analiz etmeliyiz. Diyelim ki iyi analiz edemedik veya elimizde olmayan imkanlardan dolayı kredi kartı borçlarımızı ödeyemedik. Bu durum ile karşılaşırsak; izlememiz gereken bir kaç adım var.


Kredi Kartı Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borçlarımızı ödeyemiyorsak, bankamız ile görüşüp kredi kartı borcumuzu yapılandırmak en mantıklı yol olacaktır. Banka durumunuza göre, kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilir. Bu taksitler 6/12/24 ay şeklinde olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta taksitlerinizi zamanında ve doğru ödemeniz olacaktır. Eğer yine kredi kartı ödemeleriniz yapmazsanız, bankanız size tekrardan kredi kartı borç yapılandırma imkanını sunmaz.

İhtiyaç Kredisi İle Kredi Kartı Borç Ödeme Mümkün Mü?

Kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız, bir başka yol olarak bankanızdan ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Örneğin; 15 Bin TL kredi kartı borcunuz var. 15 Bin TL kredi çekip, 12/24/36/48/60 ay şeklide taksitlendirebilirsiniz. Bu yolla da kredi kartı borcunuzu kapatabilirsiniz.

Kredi kartı borçlarımı ödeyemiyorum konusu hakkında sizlere bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı borcumu ödeyemiyorum icra gelir mi, kredi borcunu ödeyemeyenler ne yapmalı, kredi kartı borcu taksitlendirme, kredi kartı borcumu ödeyemiyorum 2021


Kredi Kartı Borçlarımı Ödeyemiyorum Ne Yapmalıyım? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: