Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?


Kredi kartı başvurusu onaylanmış olan kişiler, kredi kartım kaç gün içinde çıkar, ne zaman elime ulaşır gibi soruların cevaplarını merak etmektedirler. Genel olarak karşılaşılan bir durum olmasa bile, bazen onaylanmış olan kredi kartları kişilere bir hayli geç ulaşabilmektedir. Konu ile alakalı olarak yazımızın devamına göz atmanızı tavsiye ederiz.

Başvurusu onaylanan kişilerin kredi kartları yaklaşık iki hafta içerisinde çıkar ve kişilere gönderilir. Banka tarafından onaylanan bir kredi kartı, yaklaşık 10 gün içerisinde basılarak çıkar ve kargoya verilir ve yine ortalama 15 gün içerisinde kişilerin eline ulaşır.

Bu konuda dikkat etmeniz gereken iki önemli husus vardır:

  • Başvurusunu yapmış olduğunuz kredi kartı isteğinizin bankanız tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Eğer başvurunuz olumlu sonuçlandıysa size SMS veya çağrı yolu ile bilgi verilecektir. Onaylama süresi, kısa bir değerlendirmenin ardından gerek fiziki gerek sanal ortamda başvuru yapan kişiler tarafından kabul edilmiş olan sözleşmelerden sonra hızlı bir şekilde tamamlanır ve banka kredi kartını hazır hale getirir. Bu zaman dilimi daha kısa olabileceği gibi genel olarak 10 içinde tamamlanmaktadır.
  • Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz banka onaylanmış olan kredi kartınızı anlaşmalı olduğu kuryeye verir. Kuryenin kartı size teslim etme süresi de yaklaşık olarak 10 günü bulur. Yani yaklaşık olarak, bankanız tarafından onaylanmış olan kredi kartınızın size ulaşma süresi hafta sonları ile resmi tatiller hariç 15 günü bulmaktadır.

Kredi kartınızın ne zaman teslim edileceği hakkında bankanızın internet şubesini kullanabilirsiniz. Kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz bankanın müşterisi iseniz, bankanızın internet şubesini kullanıp kredi kartınızın teslimat durumunu internet üzerinden kolaylıkla takip edebilirsiniz. Eğer banka müşterisi değilseniz, kredi kartınız ile ilgili çağrı merkezlerinden her zaman bilgi alabilirsiniz. Bütün bankaların çağrı merkezleri kredi kartlarının teslimatı ile ilgili bilgiler vermektedir.

Bazı nedenlere bağlı olarak kredi kartı başvurusu onaylanmaz. Bir diğer konumuz olan Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor? konumuza göz atabilirsiniz.

Kredi Kartım Gönderilmedi Ne Yapabilirim?

Bankanızın belirlemiş olduğu süre çerisinde veya yaklaşık 15 gün içerisinde kredi kartınız hala elinize ulaşmadıysa, yeniden bankanız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankanız tarafından aksi söylenmedikçe kredi kartınızın basımında gecikme yaşanmış olabilir ya da kuryeye henüz verilmemiş olabilir. Bir diğer ihtimal ise kuryenin adreste sizi bulamamış olabilme ihtimalidir. Bu tür olaylarda gönderim süresi bir hayli uzamaktadır. Bu tür aksilikleri ortadan kaldırmak için en iyi yol bankanız ile belirli zamanlarda iletişime geçmeniz olacaktır.

Sizlere Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? sorusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi kartı kaç günde gelir, kredi başvurusu, kredi başvurusu onay, kredi başvuru onay süresi


Kredi Kartı Başvurusu Kaç Günde Onaylanır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: