Kredi Dosya Masrafı Geri Alma 2021


Kredi dosya masrafı geri alma için yapılması gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaları bilmek oldukça önemlidir.

Kredi Dosya Masrafı Geri Alma İçin Gerekli Belgeler

Kredi dosya masrafı geri alma için ilk olarak kredi çekilen kuruluştan bu masrafı gösteren bir belge edinilmesi gerekir. Bu belge ayrıntılı bir ödeme planı veya bir dekont şekilde olabilir. Fakat bazı bankalar bu belgeyi müşteri hizmetlerinden talep edilmesi, bazıları ise şubeden talep edilmesi halinde ücret karşılığı vermektedir. Bu hizmet karşılığında isteyecekleri her ücret yine haksız olarak talep edilen ücretlere gireceği için bunun da iadesinin talep edilmesi mümkündür.

Kredi Dosya Masrafı Geri Alma İçin Nereye Başvurmak Gerekiyor?

Bankadan almış olduğunuz belgede belirtilen tutar, dosya masrafı iadesi dilekçesi ile beraber 3.000 TL’nin altında ise Tüketici Hakem Heyetine, 3.000 TL’nin üzerinde ise Tüketici Mahkemelerine başvuruda bulunarak dosya masrafı iadesi talep edilmelidir. Dosya masrafı dilekçesi örneğine, dosya masrafı geri almak için başvuruda bulunulacak Tüketici Hakem Heyetlerinden ulaşılabilir. Tüketici Hakem Heyeti sizlerden başvuruda ücret talep etmez. Mahkemeye başvuruda giderler mahkemeye depo edilir. Davanın kazanılması durumunda karşı taraftan talep edilir.


Banka Ödeme Yapmazsa Ne Yapılması Gerekir?

Banka sizlere geri ödeme yapmazsa, yapılması gereken banka kararı ile beraber talebin icraya sunulmasıdır. İcra takip yolları içerisinde ilamlı icra yoluna başvurulmalıdır. İcra takibinin sonunda bankaya bir ödeme emri bildirilir ve bu ödeme emrinin bildiriminden itibaren 7 gün içerisinde masrafların ödenmemesi durumunda haciz işlemleri başlatılması bankaya bildirilir. Banka haciz işlemini tercih etmeyeceğinden dolayı 7 gün içerisinde kredi dosya masrafları sizlere geri iade edilecektir.

Sizlere kredi dosya masrafı geri alma 2021 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi masraflarını geri alma, kredi dosya masrafı, kredi dosya masrafı nasıl geri alınır, kredi dosya masrafı iadesi


Kredi Dosya Masrafı Geri Alma 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: