Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2021


Son yıllarda kredi kullanımı oldukça sıklıkla arttı. Bunun en büyük nedenleri hayat standartlarının yükselmesi ve nakit ihtiyaçlarımızın artmasıdır. Artık bir ev ve araba yada herhangi bir farklı ihtiyaçlarımız olduğunda ilk başvurduğumuz yol kredi veya kredi kartlarıdır. Geçmiş zamanlarda bankalar kolay kolay kredi vermezdi. Kredi çekerken çok zorlanırdık. Ama bu zamanda kredi çekmek çok kolaylaştı. Tek tuşla bile krediniz hemen hazırlanıyor. Bu sebeple birçok banka rekabet haline girdi. Bu rekabet bizim işimize aşırı bir şekilde yarıyor. Ancak çekeceğimiz kredinin hesabını iyi yapmamız gerekir. Bu nedenle faiz oranları ve ödeme planını iyi hesap etmeliyiz. İlerleyen zamanlarda kredileri ödeyemeyecek duruma gelirsek, bankalarda sicil bozulur ve kredi notumuz düşer. Nitekim sizlerde bilirsiniz ki, kredi notumuz bir kere düşerse, bunu tekrardan yükseltmek hiçte kolay olmayacaktır. Kredi Notu konumuzdan bilgi alabilirsiniz.
Bütün bankalar kredi vermek için, kişinin kredi notuna, almış olduğu maaşa ve çalışma süresine bakar. Bunlardan birinde sıkıntı varsa kredi çekmemiz zorlaşacaktır.
Yeni sigortalı olup da kredi çekmek isteyen kimselerin, en fazla sordukları sorularından birisi de, kredi çekmek için kaç ay sigortalı çalışmak gerekir? Bankalarda kredi talebinde bulunan kişilerin SGK kapsamında olup olmadıklarına dikkat ederken, verecekleri kredi limitinin yüksek olmasını da SGK’lı çalışma durumunu etkilemektedir. İhtiyaç kredileri için SGK şartı fazla zorlayıcı olmasa da, araç ve özellikle de konut kredilerinde sigorta kapsamında çalışmak çok daha büyük önem taşımaktadır. Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerden sigortalı olmalarını istemesi, çalışılan yerin daha ciddi ve kurumsal bir kimliğe sahip olmasının yanında, kişilerin gelirinin çok daha net bir biçimde görebilmelerinden kaynaklanmaktadır.
İhtiyaç kredisi almak isteyen kişilerin kredi notları iyiyse, yaklaşık olarak 3 ay SGK’lı çalışan birinin kredi çekmesi mümkündür. Ancak taşıt veya konut çekmek isteniyorsa, kredi tutarının yüksek olması nedeniyle, bu süre çok daha fazla olabilmektedir. Yukarıda belirttiğim gibi, SGK dışında, banka çalışmanıza bağlı olarak gelir belgenizi isteyebilir. SGK kayıtlarında görülen gelirinizden daha fazla geliriniz varsa şayet, bunu ispatlayabiliyorsanız, çekeceğiniz kredi tutarı artacaktır.


2 Aylık Sigortalı Kredi Çekebilir Mi?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi, 2 aylık sigortalı çalışanın kredi çekebilmesi de, belirli koşullara bağlıdır. Kredi notunuz yüksek ise, banka buna bağlı olarak sizlere kredi verir. Ancak kredi notunuz düşük ise, kredi çekmeniz zorlaşacaktır. Kredi notunuz yüksekse kredi verecek bankalar aşağıda yer almaktadır. Bunlar;

  • Garanti Bankası,
  • QNB Finansbank,
  • Ziraat Bankası,
  • ING Bank,
  • Türkiye İş Bankası,
  • Halkbank,
  • TEB,
  • Yapı Kredi,
  • Akbank,

Yukarıda verilen bankaların dışında, birçok bankada kredi vermektedir. ING bank ihtiyaç kredisi kolay veren bankalar arasında yer almaktadır. ING Bank İhtiyaç Kredisi konumuzda bilgi alabilirsiniz.

Sizlere kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: 1 aylık sigortam var kredi çekebilir miyim, 2 aylık sigortalı kredi çekebilir mi, 3 ay sigortalıya kredi veren bankalar, ev kredisi almak için kaç ay sigortalı olmak gerekir


Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekiyor 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: