Kredi Başvurusu Nasıl İptal Ettirilir?


Son yıllarda birçok kişi kredi kullanımını sıklıkla yapmaktadır. Bunun nedeni ortaya çıkan acil ihtiyaçların karşılanması, borçların belirli bir düzene bırakılması gibidir. Kredi başvurusu yapılırken banka tarafından bizlerden istenilen gerekli evrakları hazırlayarak ya başvurumuzu bankadan yaparız yada diğer kanalları tercih ederiz. Fakat bizler kredi başvurusu yaptıktan sonra, nakit ihtiyaçları ortadan kalkmış veya kredi çekmekten vazgeçebiliriz.

Kredi başvurusunu iptal etmek isteyenler, ilk etapta başvuru yapıp onay aldıkları bankanın müşteri hizmetlerine başvuru yapmaları gerekir. Müşteri hizmetleri ile yapılacak olan görüşmede, sıklıkla kredi başvurusunun sistemden otomatik olarak silinmesi gerektiği, bundan dolayı da kredinin alınmadan bu süre zarfının geçmesinin gerektiğini aktaracaklar. Başvuru yaptığınız fakat almaktan vazgeçtiğiniz krediler için 30 gün süre boyunca beklemeniz yeterli olacaktır. Şayet bu süre içerisinde kredinizi teslim almak için şubeye gitmezseniz veya kredi teslimi için istenen evrakları şubede görevlilerine teslim etmediğiniz takdirde, doğrudan krediniz iptal edilir.


Kredi başvurularının takibi için, Kredi Kayıt Bürosu oluşturulmuştur. Kredi Kayıt Bürosu sayesinde kredi notunuzu kolaylıkla da öğrenebilirsiniz. Şayet kredi başvurunuzun iptal olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız veya kredi başvurusu ile beraber banka siciliniz veya kredi notu aralığında bir değişiklik olup olmadığını merak ediyorsanız, Kredi Kayıt Büro’sunun oluşturmuş olduğu Findeks sistemine başvurabilir veya kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Sizlere kredi başvurusu nasıl iptal ettirilir? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kredi iptal, kredi başvurusu iptal etme, kredi başvurusu nasıl iptal edilir


Kredi Başvurusu Nasıl İptal Ettirilir? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: