KOSGEB Anlaşmalı Bankalar 2021


KOSGEB, ülkemizde pek çok hususta kişilere özellikle de girişimde bulunmak isteyen kişilere devlet desteği ile beraber pek çok olanak sunmakta olan bir kuruluş olarak faaliyetini sürdürmektedir. Bu kuruluşun sağlamış olduğu imkanlardan yararlanmak isteyen veya yararlanacak şahısların en fazla merak ettiği husus ise hangi banka aracılığı ile bu desteklerin verilecek olmasıdır. KOSGEB, Türkiye’de yer alan pek çok banka ile anlaşmalı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bir konuyu atlamamak lazım; KOSGEB’e başvuruda bulunmak isteyen kobilerin başvurularını yapmadan önce KOSGEB veri tabanına kayıtlarını yaptırmaları gerekecektir. KOSGEB, veri tabanına kayıt yaptırmak isteyen bireylerin önüne birtakım şartlar koymaktadır. Bu şartları öğrenmek istiyorsanız size en yakın olan KOSGEB binasına gidip yetkili şahıslardan gerekli olan bilgileri alabilirsiniz.

KOSGEB, sunmuş olduğu imkânları kullandırabilmek adına bazı bankalar ile anlaşmalı olarak hareket eder. KOSGEB ile anlaşmalı olan bankalar SMS veya e-posta yolu ile de girişimci başvurularını kredilerinden yararlandırabilirler. Ayrıca KOSGEB kredilerinin şartları ile ilgili de bilgi sahibi olabilirler.

Anlaşmalı bankaların listesi;


  • Akbank,
  • Denizbank,
  • QNB Finansbank,
  • Garanti Bankası,
  • Halkbank,
  • İş Bankası,
  • Vakıflar Bankası,
  • Yapı Kredi Bankası,

KOSGEB yukarıda yazdığımız anlaşmalı bankalar aracılığı ile beraber kredi faiz imkanlarını sağlar. Bir diğer hizmeti ise terör ya da doğal felaketten etkilenen kobilere de bu bankalar aracılığı ile yardım sağlamasıdır. KOSGEB’in anlaşmalı olduğu bankaların ilk sırasında devlet bankası olan Halk Bankası bulunmaktadır. Halk Bankası’nın sağlamış olduğu bir diğer imkan ise aynı zamanda işletme sahibi nakit kredisini de veriyor olmasıdır. Halkbank, KOSGEB destek projesi ile pek çok aktivitede büyük rol oynayan bir banka olarak adından söz ettirmiştir. Aynı zamanda kobilere pek çok destek imkanı daha verilmektedir. Bu destekler içerisinde finansman giderleri için kullanılacak olan makine ve aletlerin satın alınabilinmesi için kredi imkanları dahi verilebilmektir.

Bazı bankalarda esnaflarımıza kredi imkanı sunmaktadır. Esnaf Kefalet Kredisi konumuza göz atabilirsiniz.

Sizlere KOSGEB Anlaşmalı Bankalar konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kosgeb faizsiz kredi, kosgeb kredisi veren bankalar, kosgeb finansman desteği bankalar


KOSGEB Anlaşmalı Bankalar 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: