İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kullanılır?


Son yıllarda birçok değişiklikler ile adından sıklıkla söz ettiren bir banka olan İş Bankası, bizlere ek hesap imkanı sunmaktadır. Ek hesap sayesinde vadesiz TL hesabınızda yeterli tutar olmasa da para çekebilir; EFT ve Havale, otomatik ödeme gibi her türlü işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmeniz mümkündür. Ek hesap, her ihtiyaç olunduğunda otomatik olarak devreye girmektedir. Böylelikle kira, kredi taksiti, fatura gibi düzenli ödemelerini aksatmamış olursunuz.

Ek hesapta kullanılan tutarı geri ödemek için şubeye gitmeye gerek yok. Kullanılan tutar vadesiz TL hesabına para yatırıldığında otomatik olarak alınır ve kullanılan tutar için yalnızca kullanılan gün kadar faiz ödemesi yapılır. Limit kullanılmazsa herhangi bir faiz yada ücret ödemesi yapılmaz.

Ek hesaptan yararlanmak için en yakın İş Bankası şubesi veya İş Bankası İnternet Şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Ek hesap mlimiti artışı için, ihtiyaç duyulan İşCep’ten, İnternet Şubesinden, Telefon Şubesinden veya sizlere en yakın İş Bankası şubesinden talep edebilirsiniz.

Ek Hesap Başvurusu İçin;

  • İşCep’ten Krediler > Ek Hesap > Başvuru
  • İnternet Şubesi’nden Kredilerim > Ek Hesap > Başvuru
  • Bankamatik’lerden Kredilerim > Daha Fazlası > Başvurular > Ek Hesap

Ek Hesap Özellikleri

  • İşCep’ten, İnternet Şubesi’nden veya Bankamatik’lerden açılabilecek Ek Hesap limiti 10.000 TL ile sınırlıdır.
  • Şubeye gitmenize gerek kalmaz.
  • 7 gün 24 saat başvuruda bulunabilirsiniz.
  • Onaylanması durumunda Ek Hesap’ınız o an kullanımınıza açılır.

Ek Hesap başvurunuzu dilerseniz size en yakın İş Bankası Şubesi’nde de yapabilirsiniz.

Ek Hesap Borcu Nasıl Ödenir?

Hesap eksi bakiyedeyken ek hesabın bağlı olduğu vadesiz TL hesabına herhangi bir para giriş olduğunda borç otomatik olarak kapanmaktadır. Ek hesap kullanılan tutara sadece kullanılan gün kadar faiz işler.

Ek hesabın faiz ödemeleri başvuru sırasında belirlenecek faiz ödeme gününde yapılmaktadır. Ay içerisinde kullanılan tutarın faizi için bir sonraki ay faiz ödeme gününde vadesiz hesabınızda faiz borcunu karşılayacak tutarı bulundurmak yeterlidir. Ek hesap kullanımı izleyen faiz ödeme gününde hesabın artı bakiyeye geçirmeniz halinde ek hesabınızı kesintisiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sizlere İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kullanılır? konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: ek hesap


İş Bankası Ek Hesap Nasıl Kullanılır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: