ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma


Son yıllarda birçok alanda değişikler yapan ING Bank, bizlere kartsız para çekme imkanı da sunmaktadır. ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma için bizlere birkaç alternatif sunmaktadır. ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma için banka müşterisi olmayanlarda ING Bank ATM’lerinden para gönderebilir ve cep telefonlarına gelen parayı ATM’lerden kolaylıkla çekebilir. Bunun için yapılması gereken sizlerden istenilen bilgileri doğru bir şekilde ATM’den yapılan kartsız işlem menülerinde girmeniz yeterli olacaktır.

ING Bank Kartsız Para Yatırma

ING Bank Kartsız Para Yatırma imkanından herkes yararlanabilir. Para yatırma için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir.

 • ING Bank ATM’sinde kartsız işlem menüsüne giriş yapın.
 • Karşınıza gelen menüde “Para Yatırma” butonuna basın.
 • Bu adımda çıkan “Hesaba Para Yatırma” ve “IBAN’a Para Yatırma” seçeneklerinden bilgisi elinizde olanı tıklayın.
 • T.C. kimlik ve telefon numaranızı, alıcı hesabının hesap numarası veya IBAN’ını girerek yatırmak istediğiniz miktarı açılan para haznesine yerleştirin.
 • Yatırılan tutar doğru ise işleminizi onaylayın ve hesaba parayı yatırın.

ING Bank Kartsız Para Çekme

ING Bank Kartsız Para Çekme için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Her iki seçenekte de dijital uygulamaları kullanmanız gerekmektedir.


Cep Telefonuna Gönderilen Parayı Kartsız Çekme

Bu yolla para gönderilen parayı çekmek için bir uygulamaya giriş yapılması gerekmese de parayı gönderen kişinin kesinlikle bir uygulama kullanıyor olması gerekmektedir. Cep telefonu numarasına para gönderebilmek için göndericinin ING Bank İnternet Bankacılığı veya ING Bank ParaMara uygulaması kullanıyor olması gerekmektedir. Bu uygulamalardan birine giriş yaparak telefon numaranıza gelen parayı çekmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

 • ING Bank ATM’sinden “Giriş” butonuna basarak, kartsız işlem menüsüne giriş yapılır.
 • Kartsız işlem menüsünde “Kartsız Para Çekme” seçeneğine seçin.
 • Açılan ekrandaki ilgili yerlere size kısa mesajla iletilen referans kodunu, göndericinin telefon numarasını, gönderilen tutarı, T.C. kimlik numaranızı doğru bir biçimde girdikten sonra işlemi tamamlayın.
 • Hatasız bir biçimde bütün bilgiler girildiğinde telefon numaranıza gönderilmiş olan parayı ING Bank ATM’sinden çekebilirsiniz.

QR Kodu İle Kartsız Para Çekme

QR Kodu İle ING Bank ATM’sine giderek hiçbir tuşa dokunmadan paranızı kartsız olarak çekebilirsiniz.

Sizlere ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: kartsız para çekme, QR kodu ile para çekmek, kartsız para yatırma, ing bank para çekme


Bir düşünce “ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma

 • 25/12/2020 tarihinde, saat 13:01
  Permalink

  Bilgilendirici ve detaylı bir yazı olmuş elinize sağlık.

  Cevap

ING Bank Kartsız Para Çekme ve Yatırma | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: