Ing Bank E-Turuncu Hesap İle Ne Kadar Kazanırsınız?


Yapılan araştırmalara göre son yıllarda, bankalar ile sıklıkla çalışmaktayız. Bunun en büyük nedeni bankaların bizlere sunmuş olduğu avantajlardır. Bu avantajlar; uygun kredi veya kredi kartı, mevduat hesabı vb. Bu avantajları sunan bankaların başında ING bank gelir. Son zamanlarda yapmış olduğu birçok yenilikler ile adından sıklıkla söz ettirdi. Bu yeniliklerin başında e-turuncu hesap gelmektedir. Aşağıda yer alan başlıklar altında bu konuya değineceğiz.

Neden E-Turuncu Hesap?

  • Alt limit yok, maaşınız ne kadar olursa olsun, hesapta durduğu her gün değerlenir.
  • Hesap işletim ücreti ve eft/havale masrafı ödemezsiniz.
  • Para çekildiğinde veya yatırıldığında vade bozulmaz.
  • Faiz kazancın günlük olarak hesaba geçer.
  • 1 yıl boyunca güncel hoş geldin faizi ile kazanırsınız.
  • Türk lirası, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini imkanları ile hesap oluşturulabilir.
  • Şubeye gitmek yerine dijital kanalları kullanarak her zaman daha avantajlı faiz oranı alınabilir.

Hoş geldin süresi 12 ay olup daha önce turuncu hesap açmamış kişiler için geçerlidir. Bu süre zarfı içerisinde hoş geldin faiz oranınız piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı veya aşağı yönde güncellenerek birikimlerin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar.

E-Turuncu İle Ne Kadar Kazanabilirim?

Aşağıda örnek kazanç hesaplama tablosu yer almaktadır.

e-turuncu-kazanc-tablosu

Hesaplanan dönem içerisinde toplam bakiyenin 1.000.000 TL, 250.000 Dolar, 250.000 Euro ve 250.000 GBP üzerine çıkması durumunda, yalnızca aşan bölümünde daha düşük bir faiz oranı uygulanmaktadır. TL hesapları için, hoş geldin faiz oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %15 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır. Döviz hesapları için, hoş geldin faiz oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %20 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır. Turuncu ekstra ile turuncu veya e-turuncu TL hesaplarında %2 ek faiz kazanabilmek için yapılması gereken turuncu ekstra programına katılarak, ING banka kartınızla yapılacak olan harcamalarda yada vadesiz hesapta yapılacak fatura ödemelerinde aylık minimum 750 TL’ye ulaşılması.

E-Turuncu Başvurusu

ING Mobil, İnternet Şubesi, şubelerimizi ziyaret ederek ve 0850 222 0 600’ü arayarak Turuncu Ekstra’lı olabilirsiniz.

İnternet şubesi için ING Bank İnternet Şubesi konumuzdan bilgi alabilirsiniz.

E-Turuncu Hesap’ta Maaş Nasıl Değerlenir?

Örneğin; her ayın 5’de maaş alıyorsunuz. Ayın 15’inde kredi kartı yada farklı bir ödemeniz olabilir. Kredi kartı yada farklı bir ödemenizi yapana kadar 10 günlük sürede maaşınız vadesiz hesabınızda beklemek yerine, e-turuncu hesapta değerlendirerek her gün faiz kazanabilirsiniz. Bunun yanında e-turuncu hesap ile ücretsiz havale/eft özelliği sayesinde ödemelerinizi günü geldiğinde, hiçbir ücret ödemeden e-turuncu hesabınızdan yapabilirsiniz.

Sizlere ING bank e-turuncu hesap konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: e turuncu hesap başvurusu, ing bank hoşgeldin faizi hesaplama, ing vadeli hesap faiz oranları, turuncu hesap faiz oranları


Ing Bank E-Turuncu Hesap İle Ne Kadar Kazanırsınız? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: