HSBC Taşıt Kredisi Başvurusu 2020


Son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde, ülkemizde kredi kullanımı oldukça fazla arttı. Bunun en büyük nedenlerinin arasında nakit ihtiyacımız fazla olmasından kaynaklıdır. Ev veya araba alınca, bankalardan kredi çekmekteyiz. Aslında bu durumdan başka bir alternatifimiz yok. Elimizde avucumuzda yüksek tutarda nakit bulunmuyor. Bizlerde bu sebeple kredilere başvurusu yapıyoruz. Ancak şunu belirtmek isterim ki; kredi kullanımı yaparken faiz oranlarını ve ödeme planını iyi hesap etmelisiniz. Daha doğrusu ihtiyacınız kadar değil, ödeyebileceğiniz oranda kredi kullanımı yapmalısınız. Şayet bizler kullanacağımız krediyi iyi hesap edemezsek, ilerleyen zamanlarda kredi borçlarımı ödeyemeyiz. Buna bağlı olarak sicilimiz bozulur ve kredi notumuz düşer. Bankalar bizlere kredi verirken, kredi notumuza bakar. Kredi notumuz yüksek olursa, istediğimiz oranda kredi kullanımı yaparız ve kredi notumuz bir kere düşerse, onu yükseltmek gerçekten zor olur.
Yukarıda belirtiğim gibi, kredi kullanımı ihtiyaçlarımız doğrultusunda oldukça arttı. Bu ihtiyaçlarımızın başında taşıt kredisi gelir. Artık araç alırken taşıt kredisine başvuru yapmaktayız. Uygun oranda taşıt kredisi veren bankalardan biri olan HSBC, son yıllarda kendini oldukça geliştirdi. HSBC’nin sunmuş olduğu bu kredinin 2 çeşidi vardır. Aşağıdaki başlıktan bu 2 çeşide hep beraber değinelim.


HSBC Taşıt Kredisi 0 Km ve 2. El Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

  • 0 km. taşıt alımlarında, aracın değeri 100 Bin TL’nin üzerinde ise 100 Bin TL’sına kadar olan bölümü için %70, 100 Bin TL’sı üzerindeki tutar için %50’sini kredi olarak kullanılabilir.
  • 2. el taşıt alımlarında kasko bedelinin maksimum TL kredilerde %70’ini, kredi olarak kullanılabilir.
  • Taşıt kredisini maksimum vadesi 48 aydır.
  • Uygun faiz oranı avantajının yanında erken, ara ve otomatik ödeme kolaylığından yararlanmak mümkündür.
  • Taşıt kredisi talepleri, kefilsiz yalnızca taşıt rehini teminatı ile değerlendirilir.
  • Talebiniz olması durumunda, Kredili Hayat Sigortasıyla ecelen/kaza sonucu yaşam kaybı, bütün ve daimi maluliyet risklerine karşı güvence sağlamaktadır. Riskin gerçekleştiği andaki kredi borcunuz teminat altına alınmaktadır.
  • Bütün kredi vadesi boyunca geçerli olacak biçimde, tek seferde ve düşük tutarda sigorta prim ödemesi olanaklarından yararlanabilirsiniz.
  • Taşıt kredisinin faiz oranı %1,79.

HSBC taşıt kredisi başvurusu için en yakın şubelere gitmeniz gerekmektedir.

Sizlere HSBC taşıt kredisi başvurusu konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: hsbc kredi başvurusu sorgulama,hsbc taşıt kredisi başvuru, hsbc taşıt kredisi faiz oranları, hsbc taşıt kredisi hesaplama


» HSBC Taşıt Kredisi Başvurusu 2020 - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: