HSBC İnternet Bankacılığı | Anında Şifre


Son yıllarda bir çoğumuz bankalar ile sıklıkla çalışmaktadır. Bunun en büyük nedeni; çalışmış olduğumuz şirketimizin maaşlarımızı hesabımıza yatırmasıdır. Eski yıllarda maaş ödemeleri elden yapılırdı. Ancak son yıllarda yayılan kanun yasası doğrultusunda işveren işçilerine ödemiş olduğu maaşları kesinlikle banka hesaplarına yatırması gerekmektedir. Bizlerde hesabımıza yatan maaşımızı ATM’lerden çekmekteyiz. Bankalara yatan maaşımız sebebiyle bankalarda bizlerle çalışmak ister. Bizlere kredi veya kredi kartı imkanı sunar. Bizlerde bu doğrultuda ihtiyaçlarımızı karşılarız. Bu imkanlarının en güzeli de internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı sayesinde birçok işimizi kolaylıkla halledebiliriz. HSBC son yıllarda kendi bu konuda oldukça geliştirdi. HSBC internet bankacılığında EFT, Havale, Birikim, Fatura Ödemeleri vb. alanlarda işlerimizi kolaylıkla hallederiz. Bu sebeple HSBC internet bankacılığını kullanmanızı tavsiye ederiz. HSBC internet bankacılığı sayesinde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. HSBC Kredi Kartı Başvuru konumuzdan bilgi alabilirsiniz.

HSBC İnternet Bankacılığı Anında Şifre Alma

İnternet bankacılığını kullanmak için, internet bankacılığın aktif olması gerekir. Öncelikle HSBC İnternet Bankacılığı linkine tıklayın.

Kullanıcı Oluştur-Kartım Var

HSBC kredi kartı yada banka kartı varsa son 6 hanesini ve cep telefon numarasını yazarak, ‘Devam’ butonuna tıklayın. Daha sonra annenizin evlenmeden önceki soyadının istenen karakterlerini ve CVV2 numaranızı yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Şayet banka kartıyla işlem yapıyorsanız bu adımda CVV2 numarası istenmeyecektir. Bir sonraki adımda, ‘Yeni Şifre’ butonuna tıklamanız halinde ekrana kullanıcı kodu ve parola gönderileceği gsm numarasının bilgileri gelecektir. Son adımda, kullanıcı kodu ve gsm numaranıza ait olan bilgileri kontrol ederek, parolanızın sms ile gönderilmesi için ‘Onayla’ butonunu tıklayın.
Artık kullanıcı kodunuz ve sms ile sizlere iletilen parolanızla internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalına giriş yapabilirsiniz.


Kullanıcı Oluştur-Kartım Yok

Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve ekranda yer alan güvenlik kelimesini ilgili alanlara yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Sonraki adımda, annenizin evlenmeden önceki soyadının istenen karakterlerini, nüfus cüzdanı seri no bilgisi ve doğum tarihini yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda, ‘Yeni Şifre’ butonuna tıkladığınız takdirde ekrana kullanıcı kodunuz ve parolanın gönderileceği gsm numarasının bilgileri gelecektir. Son adımda, kullanıcı kodu ve gsm numaranıza ait olan bilgileri kontrol ederek, parolanızın sms ile gönderilmesi için ‘Onayla’ butonunu tıklayın.
Artık kullanıcı kodunuz ve sms ile sizlere iletilen parolanızla internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalına giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum-Kartım Var

HSBC kredi kartı yada banka kartı varsa son 6 hanesini ve cep telefon numarasını yazarak, ‘Devam’ butonuna tıklayın. Daha sonra annenizin evlenmeden önceki soyadının istenen karakterlerini ve CVV2 numaranızı yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda, ‘Yeni Şifre’ butonuna tıkladığınız takdirde ekrana kullanıcı kodunuz ve parolanın gönderileceği gsm numarasının bilgileri gelecektir. Son adımda, kullanıcı kodu ve gsm numaranıza ait olan bilgileri kontrol ederek, parolanızın sms ile gönderilmesi için ‘Onayla’ butonunu tıklayın.
Artık kullanıcı kodunuz ve sms ile sizlere iletilen parolanızla internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalına giriş yapabilirsiniz.

Şifremi Unuttum-Kartım Yok

T.C. kimlik numaranızı, cep telefonu numaranızı ve ekranda yer alan güvenlik kelimesini ilgili alanlara yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Sonraki adımda, annenizin evlenmeden önceki soyadının istenen karakterlerini, nüfus cüzdanı seri no bilgisi ve doğum tarihini yazarak ‘Devam’ butonuna tıklayın. Bir sonraki adımda, ‘Yeni Şifre’ butonuna tıkladığınız takdirde ekrana kullanıcı kodunuz ve parolanın gönderileceği gsm numarasının bilgileri gelecektir. Şayet parolanız hatalı girişleriniz sebebiyle bloke durumunda ise ve aslında parolanızı hatırlıyorsanız, bu ekranda ‘Bloke Kaldır’ butonuna tıklayarak parolanızın blokesini kaldırabilirsiniz. Son adımda, kullanıcı kodu ve gsm numaranıza ait olan bilgileri kontrol ederek, parolanızın sms ile gönderilmesi için ‘Onayla’ butonunu tıklayın.
Artık kullanıcı kodunuz ve sms ile sizlere iletilen parolanızla internet bankacılığı veya mobil bankacılık kanalına giriş yapabilirsiniz.

Bunların yanında HSBC Telefon Bankacılığı 0850 211 0 111’i arayıp Telefon Bankacılığı şifrenizi girdikten sonra sırasıyla 5-1-4-1’i tuşlayarak şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Sizlere HSBC internet bankacılığı konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: hsbc bireysel bankacılık, hsbc internet bankacılığı, hsbc internet bankacılığı aktivasyon, hsbc internet bankacılığı tek kullanımlık şifre


HSBC İnternet Bankacılığı | Anında Şifre | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: