Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu


Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında, aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan kişiler Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi ile gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri gibi birçok temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacı ile, aylık %0,49 faiz oranıyla 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleri ile 10.000 TL’ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Dilediğiniz takdirde; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay 0,49% 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay 0,49% 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay 0,49% 188 TL
3.000 TL 36 Ay 6 Ay 0,49% 113 TL

Tahsis ücretli bir kredidir (Binde 5). Kullandırılacak kredilerde tahsis ücretine ilave olarak, kefalet tutarı üzerinden binde 7,5 komisyon tahsil edilerek Kredi Garanti fonuna ödenmektedir. Toplamda bir defaya mahsus olmak üzere, kredi kullandırım esnasında %1,10 oranında komisyon tahsil edilmiş olur.

Halkbank Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan kişiler yararlanabilecektir. Kamu bankaların sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlenmesi için Kredi Garanti Fonu ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır.


Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Başvuru>Bireysel Kredi Başvurusu>Kredi Türü: Tüketici Kredisi>Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Başvuru>Kredi Başvurusu>Kredi Türü: Tüketici Kredisi>Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi başvurusu için tıklayın.

Onaylanan kredinizi şubeye gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve web sitesinde anında kullanabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesine giriş yaparak; Kredi>Bireysel Kredini Kullan>Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek krediyi kullanabilirsiniz.

Halkbank Mobil Şubesine giriş yaparak; Krediler>Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama>Başvurularım>Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.

Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi web sitesi üzerinden kullanmak için tıklayın.

Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Bank24’lerinde yer alan Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.

Sizlere Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: temel destek kredisi, halkbank kredi, korona kredi


Halkbank Temel İhtiyaç Kredisi Başvurusu | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: