Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?


Son yıllarda ülkemizde kredi kullanımı sıklıkla artmasıyla, bankalarda oldukça fazla kredi başvuru bulunmaktadır. Toplumumuzda her 3 kişiden 1 kişi muhakkak kredi başvurusu yapmaktadır. Bu başvuruları bankalar ince eleyip sık dokumaktadır. Bunun nedeni bankalar kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notuna ve geçmişte kredi yada kredi kartı kullanım ödemesine bakar. Bu bankaların titizlikle yaklaştığı bir konudur. Eğer bunlarda birinde sıkıntı varsa, olumsuz olarak tarafınıza dönüş sağlar. Birçok makalemizde altını çizdiğimiz nokta; bankalardan çekilen kredi veya kredi kart borçlarının doğru ve zamanında ödenmesi oldukça önemlidir. Bunu yapmak sizlere fayda sağlayacaktır. Toplumumuzda bazı kişiler iyi analiz yapmadan kredi çeker ve çektiği bu krediyi ödeyemez. Ödenemeyen bu krediler bizlerin kredi notunu düşürür ve bankaların gözünden çok farklı bir konuma düşeriz. Bununla beraber ödenmeyen kredi borçları yüzünden kara listeye kadar girebiliriz. Bu tabloda oldukça vahimdir. Genel resme baktığımızda, bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi geçmişine bakar. Bu analizler neticesinde kredi başvurusu sonucunu bildirir ve bütün bankalar bunu yapar.


Halkbank Kredi Başvurusu Sonuçlanması

Başlığımıza dönecek olursak; halkbank’a kredi başvurusu yapıp, evrakları doğru bir şekilde bankaya teslim ettiyseniz başvuru değerlendirme süreciniz başlar. Buna bağlı olarak, başvuru isteğiniz operasyon birimine iletilir. Hemen akabinde başvuru genel merkeze ulaşır. Genel merkez makalemizin başında belirtiğim gibi birçok durumlarda analiz yapar ve başvurunuzu neticelendirir. Genellikle bu inceleme 1 ila 8 gün arasında sürmektedir. Ancak şunu da belirtmek isterim ki; her kredi türünün başvuru süresi değişkenlik göstermektedir. Örneğin; ihtiyaç kredisi genellikle 1-2 gün içerisinde neticelenir. Konut kredisi veya araç kredisinin süresi ekspertiz raporu ve benzeri durumlarda süreci uzatır. Bu kredilerin hangi aşamada olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Halkbank şubelerine giderek müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında telefon bankacılığı (0850 222 0 400 / 444 0 400) veya online internet bankacılığı (www.halkbank.com.tr) kanallarını da kullanmanız mümkündür. Halkbank hem bireysel ve hem de kurumsal müşterileri internet bankacılığı üzerinden başvuru sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Yapacağınız birçok basit işlem ile halkbank’tan yapmış olduğunuz kredinin başvurusunu, bankanın geri dönüş yapmasını beklemeden hızlıca öğrenebilirsiniz.

Sizlere halkbank kredi başvurusu sonuçlanması ile ilgili gerekli bilgileri aktardık.Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: halkbank kredi karti başvurusu ne zaman sonuçlanır, halkbank kredi onay süresi, halkbank kredi takip merkezi, kredi onay mesajı ne zaman gelir


Bir düşünce “Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

  • 11/04/2019 tarihinde, saat 21:52
    Permalink

    Thanks good job 🙂

    Cevap

Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: