Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2021


Halkbank konut kredisi imkanı sunarken bizlerin bankanın belirlemiş olduğu yaş sınırı içerisinde olmamıza dikkat eder. Aslında tüm bankalar yaş sınırı kriteri belirlemektedir. Bu nedenle Halkbank 65 yaş altı kişilere konut kredisi vermektedir. Yani emekli olan kişiler Halkbank konut kredisinden yararlanabilmektedir. Emeklilere de sunulan Halkbank konut kredi tutarının maaşlarının 10 katı olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında mini emekli kredisi ile de emeklilere düşük tutarlarda kredi verildiği de bilinmektedir. Zaman zaman Halkbank 5.000 TL faizsiz kredi de vermektedir.

Bankalar kredi verebilmek için bizlerde bazı şart arar. Bu şartlardan ilki yaş olduğu unutmamalıdır. Halkbank konut kredisi çekmek için alt ve üst yaş sınırları bulunmaktadır. Kredi çekebilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Üst yaş sınırı ise 65 yaş olarak tanımlanmaktadır. Bazı bankalarda bu durum 70 ve 75 yaş olabilmektedir. Hatta PTT tarafından sunulan kredi üst yaş 80 olarak belirlenmiştir. PTT Kredi Başvurusu konumuza göz atabilirsiniz.

Vadelerin belirlenmesinde en temel etken yaş durumudur. Örnek verecek olursak; 69 yaşında bir emekli kişi 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilir. 65 yaşındaki bir emekli Halkbank konut kredisini 60 ay vadeli olarak kullanabilir. Özellikle kredi notu yüksek olan kişiler rahatlıkla Halkbank konut kredisinde yararlanabilir. Kredi notu her banka için önemli bir etkendir. Kredi Notu konumuza göz atabilirsiniz.

Peki 75 yaş üstü kişilere hangi bankalar kredi verir? Bunlar;

 • Vakıfbank,
 • Türk Ekonomi Bankası,
 • Fibabanka,
 • Aktifbank,
 • ING Bank,
 • Denizbank,
 • Ziraat Bankası,

Devlet bankaları tarafından yaş şartına dikkat edilse de, özel bankalar kişilerin kredi taleplerini, kredi notlarının yüksek olmasını baz alarak değerlendirir.

Makalemizin başında belirtmiş olduğumuz gibi Halkbank konut kredisi imkanı bizlere ve emekli olan kişilere sunar. Bir diğer makalemiz olan Halkbank Konut Kredisi‘ne göz atabilirsiniz.

Halkbank konut kredisi başvurusu sizlere kısa süre içerisinde bildirilir. Krediye uygun olup olmadığınız ve yaş faktörü göz önüne alınarak geri dönüş sağlanmaktadır. Halkbank Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır? makalemize göz atabilirsiniz.

Makalemizin başında belirtmiş olduğumuz gibi Halkbank bizlere konut kredisi dışında birçok avantajlı kampanyalar sunar. Bu kampanyaların içinde Halkbank Mutlu Emekli Kampanyası yer almaktadır.

Halkbank Mutlu Emekli Kampanyası

Bireysel ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla Halkbank, mutlu emekli kampanyası başlatmıştır. 36 ay vadeli olarak kullanılabilecek krediyle 50.000 TL üst limitli krediyi kullanabilirsiniz. Sunulan bu kredinin faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir. 25.000 TL kredinin aylık taksit tutarı 1.023,53 TL’dir. Bu krediye başvuru yapmak için EMEKLI boşluk T.C. kimlik numarası, gelir bilgisi, talep edilen kredi tutarını da yazarak 3452’ye SMS gönderebilirsiniz. Bunun yanında en yakın Halkbank şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank bizlerden bu kredi başvurusu için bir takım evraklar ister. Bunlar;

 • Kimlik Belgesi,
 • İkametgah Belgesi yada Fatura,
 • Maaş Dökümü Gösteren Belge,
 • Akli Dengenizin Yerinde Olduğuna Dair Sağlık Raporu,

Sizlere Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2021 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: halkbank mutlu emekli kampanyası, halkbank emekli kredisi, emeklilere faizsiz kredi


Halkbank Konut Kredisi Yaş Sınırı 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: