Halkbank Kart Yenileme | Kaç Günde Gelir


Son yıllarda her 3 kişiden 2’si bankalar ile çalışmaktadır. Bunun nedeni bir çoğumuz kredi veya kredi kartları vb. bankaların ürünlerini kullanır. Aslında biz istemezsek bile, bizim mevcut çalıştığımız şirketimiz bizi bankalar ile çalışmaya zorlar. Çünkü maaş ödemelerimizi bizlerin banka hesaplarına yatar. Emekli maaşı da aynı durumdur. Yani baktığımızda bankalar ile çalışmamız gerekmektedir.
Tüm bankalar müşterilerine vadesiz hesap açtırıp, o hesaba ait bir vadesiz mevduat hesap kartı çıkartmaktadır. Halkbank’ta bu bankaların içindedir. Genellikle Halkbank ATM kartı yada maaş kartı olarak da adlandırılmaktadır. Yeni bir işe başlamış olan kişilerin için iş yeri yada kurum çalışmış bankadan hesap açtırmayı istemektedir. Hesap açtırma işleminin gerçekleşmesinden sonra Halkbank 7-10 gün arasında açmış olduğunuz hesap kartını sizlere yollar. Hesap ile beraber kullanılan maaş kartının üzerinde bir takım bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerin en dikkat çekici olanı 2 hane ay 2 hane yıl gösterecek şekilde kartın kullanım süresi yazar. Kart sahibi ancak Halkbank’ın belirlemiş olduğu süre zarfında bu kartı kullanabilmektedir. Süresi dolması ile beraber kartın kullanımı sona erer.


Halkbank Kart Yenileme Nasıl Yapılır?

Halkbank maaş kartınızı yenilemek için internet şubesinden veya şubelere giderek kart yenileme işleminizi başlatabilirsiniz. Şubeye gittiğiniz takdirde, müşteri temsilcileri sizlerden sadece nüfus cüzdanınızı talep eder. Süresi dolmuş bankamatik kartını da yanınızda bulundurmanız gerekir. Bunun dışında halkbank müşteri hizmetlerini (0850 222 0400) arayarak gerekli bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Kart Yenileme Ücreti Var Mı?

Bazı banklarda kart yenileme ücreti vardır. Ancak halkbank maaş kartlarınızı yenilerken sizlerden herhangi bir ücret talep etmez.

Halkbank Kart Yenileme Sonrası Mevcut Şifre Geçerli Mi?

Bankamatik kartınızın son kullanma tarihinin sona ermesi nedeni ile yenilenmesi durumunda mevcut şifrenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Kayıp, çalıntı, vb. gibi kart numarası değişikliğine sebep olan yenilemelerde yeni kartınıza yeni şifre oluşturmanız gerekmektedir. Bu durumda Halkbank şubelerinden şifre talebinde bulunabilirsiniz.
Oluşturmuş olduğunuz bu şifreyi kimseyle paylaşmayın. Kuşku duyduğunuz durumlarda şifrenizi tekrardan güncelleyin.

Sizlere Halkbank kart yenileme konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: halkbank bank24 yenileme, halkbank emekli maaş kartı yenileme, halkbank kart yenileme ücreti, kart yenileme ücreti


Halkbank Kart Yenileme | Kaç Günde Gelir | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: