Garanti EFT Saatleri 2019 ve Güncel Ücret


Garanti EFT saatleri 2019 ve güncel ücret makalemizde vereceğiz bilgiler ile aklınızda yer alan tüm soru işaretlerini cevaplayacağız. Ülkemizde hizmet veren özel sermayeli bir banka olan Garanti Bankasından EFT işlemi oldukça basittir. Elektronik fon transferi olarak isimlendirilen EFT işlemleri, bir bankadan farklı bir bankaya para göndermek olarak açıklanmaktadır. Yani Garanti Bankasından Ziraat Bankasına para transferi yapılacaksa, EFT yapılması gerekmektedir. Yalnızca havale aynı banka içerisinde yapılan para transferi işlemlerini kapsamaktadır. Garanti bankası EFT nasıl yapılır? sorusunu soran kişiye ise şu şekilde açıklayabiliriz;

İlk olarak Garanti internet şubesi veya Garanti mobil şubesine giriş yapılması gerekir. Sonrasında ise karşınıza çıkan ana menüden “Para Transferleri/EFT” menüsünü seçin. Sizden istenilen bilgileri ilgili alanlara girdikten sonra onaylamanız durumunda yollanan tutar 5-20 dakika arası karşı tarafa iletilir. EFT işlemlerinde Merkez Bankasının onayı alındığından ötürü havaleye göre daha geç yapılmaktadır. Aynı zamanda Merkez Bankasının kapalı olduğu günlerde de EFT işlemleri yapılamaz.


Garanti Bankası EFT Saatleri

Garanti Bankasında yer alan hesabınızdan farklı bir bankanın hesabına göre para göndermek istiyorsanız EFT kullanabilirsiniz. Garanti Bankası EFT saatleri ise 09:00-17:15’tir. Öte yandan, saat 16:00-17:15 arasında yapılan EFT işlemleri “Geç EFT” olarak işlem görmektedir. Ekstra ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Geç EFT yerine bir sonraki güne talep oluşturarak ilk iş gününde paranızı gönderebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT Ücretleri

Garanti internet şubesinden 6,75 TL, Garanti Bankası müşteri hizmetlerinden en az 70 TL, en yüksek 120 TL, ATM’den 18 TL, şubeden 75 TL, en yüksek 800 TL ücreti alınacaktır.

Sizlere Garanti EFT saatleri 2019 ve güncel ücret hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: garanti havale, garanti eft saatleri


» Garanti EFT Saatleri 2019 ve Güncel Ücret - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: