Faizsiz Evlilik Kredisi 2020


Toplumumuzda hemen her çift evlilik hayali kurar. Ancak bir takım birikmiş para veya farklı bir birikim olmadığı için evlilik yolunda bir takım sıkıntılar çekilebilir. Bu sebeple birçok banka bu sıkıntıları yaşamamak adına evlenecek olan çiftlere kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredilerin faiz oranlarını ve ödeme planlarını çok iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde evlilikten sonra büyük sıkıntılar çekebiliriz. İyi planlanamayan bu kredileri ödeyememeye kadar gidebilirsiniz. Kredi Borçlarımı Ödeyemiyorum konumuza göz atabilirsiniz. Kredi ödeyemeyecek duruma gelirsek şayet, Kredi Notumuz düşer ve bankaların gözünde farklı bir itibarımız oluşur. Bu nedenle bankalara başvuru yapılacak krediyi iyi analiz etmeniz gerekir.

Başlığımıza dönecek olursak; faizsiz evlilik kredisi veren bankalar bulunmamaktadır. Bunun nedeni bankanın sizlere verdiği her kredinin faizi vardır. Ancak bazı bankalarda düşük faiz imkanı tanır. Bizler de bu makalemizde düşük faiz imkanı sağlayan bankalar hakkında bilgi aktaracağız.
Bu bankalar hakkında bilgi vermeden önce, birkaç önemli bilgiyi sizlere aktarmak istiyorum. Eğer çalışmış olduğunuz mevcut bir banka varsa, evlilik kredisi için bu bankaya başvuru yapmanız sizlere fayda sağlar. Bunun yanında tercih ettiğiniz bankaya gitmeden önce mutlaka yanınızda nüfus cüzdanı ve maaş bordrosu belgelerinin var olduğunda emin olun. Bunlara ek olarak evlilik harcamalarınıza yönelik belgelerin tamamını da bir dosya içerisinde bankaya sunmanız gerekir. Krediden faydalanabilmek için 18-24 yaş aralığında olmanız gerekir. Birtakım durumlarda banka yaş aralığını 27’ye kadar uzatabilir.


Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Verir?

Evlilik kredisi veren bankalar gelecek olursak;

  • İş Bankası: Mevcut müşterilerine özel olarak geliştirdiği kredi paketleri sunan iş bankası evlenmek isteyen çiftlere, kredi paketinin faiz oranı %1,36’dan başlamaktadır. Krediye başvuru yapmak için şubenize gitmeniz gerekmektedir.
  • Garanti Bankası: 60 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. 1.000-25.000 TL kredinin faiz oranı %1,59’dır. Kredinin oranına göre faiz değişebilir. 25.000-50.000 TL arası faiz oranı %1,49, 50.000-75.000 kadar ise %1,39’dır.
  • Halkbank: Devlet destekli bankalar arasında evlilik kredisi veren halkbank, evlilik masraflarına yönelik 30.000 TL’ye kadar kredi imkanı tanır. Bu kapsamda kredi miktarına 60 aya kadar varan vade seçenekleri tanımaktadır. Banka faiz oranları %1,33-%1,40 arasında değişkenlik göstermektedir.

Sizlere faizsiz evlilik kredisi konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: çeyiz kredisi, devlet destekli evlilik kredisi başvurusu, düğün kredisi,yeni evlenenlere faizsiz kredi 2020


Faizsiz Evlilik Kredisi 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: