Euro Hesabı Nasıl Açabilirim?


Euro hesabına sahip olma düşüncesi belirli bir birikim amacınız varsa son derece isabetli bir karar olacaktır. Örneğin ticaret veya seyahat gibi sebeplerden ötürü Türk lirası ve Euro para birimleri arasında sıklıkla al sat yapmanız gerekiyor ise, meydana gelecek maliyetleri bir Euro hesabı ile asgari düzeye düşürebilirsiniz. Bir başka yararı ise, yerel para biriminin değer kaybetmesinden dolayı bir önlem olarak da birikimlerinizi Euro türünden tutmak adına bir bankadan Euro hesabına sahip olmanız mantıklı olacaktır. Birikimlerinizi bir banka hesabında bulundurarak çalınma ve kaybolma gibi sorunları da ortadan kaldırmış olursunuz. Faiz getirisi gibi ek avantajlardan da yararlanabilme hakkına sahip olursunuz. Türkiye’de pek çok banka Euro türünden hesap açmaya imkân sağlar.

Euro Hesabı Nedir?

Euro hesabı, birikimlerinizi Euro biriminden değerlendirebileceğiniz ve Euro biriminden para yatırma ya da para çekme, para transferi alma yahut ödeme yapma gibi temel bankacılık işleminizi yapabileceğiniz bir mevduat hesap türünün adıdır. Euro hesaplarını tercihinize göre vadesiz veya vadeli olarak açılabilirsiniz. Vadeli Euro hesapları ile belirli oranlar dâhilinde faiz getirisi elde etmeniz mümkündür. Bankalarda Euro hesabı açmak için herhangi bir ücret alınmamaktadır, fakat çoğu zaman az miktarda hesap bakiyesinin olması gerekmektedir.


Euro Hesabına Nasıl Sahip Olabilirim?

Herhangi bir bankada vadeli veya vadesiz bir hesabınız varsa ve mevcut bankanız ile çalışmayı sürdürmek istiyorsanız, bankanızın şube, internet şube, ATM veya telefon bankacılığı ile herhangi bir ek belge gerekmeden birkaç dakika içinde Euro hesabına sahip olabilirisiniz. Ancak müşterisi olduğunuz bir banka yoksa ya da başka bir bankadan Euro hesabına sahip olmak istiyorsanız, temel banka hesabı açma yollarını takip etmeniz ve lazım olan belgeleri tamamlamanız gerekecektir. Lazım olan belgeleri hemen alt tarafta bulabilirsiniz.

Euro hesabına sahip olmak için gerekli olan belgeler:

  • Kimlik belgesi, geçerli bir pasaport ya da ehliyet de işinizi görebilir.
  • İkametgâh, oturmuş olduğunuz yerin resmi adresinin yazılı olduğu bir fatura veya banka ekstresi de olabilir.
  • Telefon numarası. Bunun için bir sabit telefon numarası veya mobil numarası olması yeterli olacaktır.

Bu belgeleri eksiksiz olarak tamamladıktan sonra istediğiniz bir bankanın şubesine gidip rahat bir şekilde Euro hesabınızı açtırabilirsiniz.

Euro Hesabının Yararları

Bir Euro hesabınızın olması eksiksiz bir şekilde pek çok talebinizi rahat bir şekilde karşılayacaktır. Örneğin yapmış olduğunuz birikimlerinizi Euro olarak değerlendirmenize imkân sağlayacaktır. Aynı şekilde Euro olarak bankalara para yatırmanızda kolaydır. Euro hesabı faydalıdır, nedeni ise birden fazla para türünde geliriniz bulunuyorsa ya da pek çok zaman yurt dışında yaşamakta olan arkadaşlarınıza ya da ailenize para gönderiyorsanız veya yurtdışına seyahat ediyorsanız, transferler yaptığınız zaman paranızın değeri kaybolmayacaktır ve komisyon ile masraflardan kurtulmuş olursunuz.

Sizlere Euro Hesabı Nasıl Açabilirim? konusu hakkında gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: döviz hesabı, euro hesabı, euro hesabı açma, euro hesabı nasıl açılır


Euro Hesabı Nasıl Açabilirim? | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: