Emekliye Faizsiz Kredi 2020 (Tüm Bankalar)


Emekliye faizsiz kredi 2020 yılında en çok aranan konularımızın başında gelir. Emekliye faizsiz kredi veren bankalar var mıdır? bu soruya verebileceğimiz cevap olumsuzdur. Ülkemizde emekliye faizsiz kredi veren banka bulunmamaktadır. Ancak birçok banka emekliler için düşük faizli, avantajlı konut ve ihtiyaç kredisi vermektedir. Hem özel bankalar hemde devlet bankları faizsiz kredi imkanı sunmamaktadır. Ancak normal bir vatandaşın aldığı krediden daha düşük faizli olarak çekme olanağını sunmaktadır. Fakat banka başvuru şartları arasında yaş sınırı da bulunmaktadır.
Bunun yanında bilinmesi gereken bir başka etken, bankalar emekli kredisi verirken maaş müşterisi olanlara daha düşük faizlerde kredi sunmaktadır. Bu sebeple aşağıda sizler için listelemiş olduğumuz bankalar içerisinde maaşınızı aldığınız bankaları seçmenizde fayda vardır.
PTT’nin 5 bankayla yapmış olduğu anlaşma sonucunda sadece uygun faizlerle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu kredi için şubeye giderek verilen başvuru formunuzu doldurmanız ve başvurunuzu iletmeniz gerekiyor. Bankaya gönderilen başvuru neticesinde sonuç size bildirilerek onaylanan kredinizi PTT şubeleri üzerinden çekebilirsiniz.


PTT’nin sunmuş olduğu kredilere göz atmak için, PTT Kredi Başvurusu konumuzu inceleyebilirsiniz.

ING Bank: Emekliye verilen bu kredinin faiz oranları %1,59’dan başlamaktadır. En fazla alabileceğiniz kredi tutarı 45.000 TL’dir. Yaş sınırı 75 olarak belirtilmiş.
Aktif Bank:
Herhangi bir evrak veya kefil talep etmeden, emeklilere emekli kredisi vermektedir.
TEB: Çekmek istediğiniz kredinin tutarına göre kredinin faiz oranı da değişiklik gösteriyor. Kredinin yaş sınırı 70 ve üst limit 40.000 TL’dir.
Denizbank PTT: Denizbank’ın hem PTT anlaşması ile hemde kendi bünyesinde verdiği iki emekli kredisi vardır. Kredinin üst limiti 36.000 TL’dir. 80 yaşını geçmemiş emekliler için verilmektedir.
Türkiye Ekonomi Bankası: Emekli kredisi alacak olan kişilere; %1.50 oranında faiz uygulamaktadır.
QNB Finansbank: Emekli kredisi alacak olan kişilere; %1.48 oranında faiz uygulamaktadır.

Sizlere emekliye faizsiz kredi 2020 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: emekli kredisi, emeklilere faizsiz kredi onaylandı mı, emekliye faizsiz kredi vakıfbank, emekliye faizsiz kredi ptt


Emekliye Faizsiz Kredi 2020 (Tüm Bankalar) | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: