EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar 2021


EFT, Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir. Havale, çifte yetkilendirmeyi içeren tek taraflı ve varması gereken hukuki bir işlemdir. Mevduat sahibi bir başkasının hesabına ya da hesaplarına, kendi hesabına ya da hesaplarına para aktarabilir. Havalenin gerçekleşmesi için mevduat sahibinin bankaya talimat vermesi yeterlidir.

Aynı banka ve farklı bankalar arasında para transferi yaptığınızda belirli bir ücret ödenmektedir. Bazı bankalarda bu ücreti bizlerden talep etmez.

EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Halk Bankası

Yaygın şube ağı bulunan Halk bankası internet şubesinden para aktarma konusunda herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Garanti Bankası

Garanti bankası cep şubesinden yapılan para aktarımından (geç EFT işlemi hariç) ücret talep edilmemektedir. Garanti EFT konumuzdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ING Bank

Mobil bankacılıktan para aktarımı ücretsiz, turuncu hesap kullanımında internet şubesinden yapılan havale ve EFT işlemlerinden de ücret talep edilmemektedir.

Bank Asya

Mobil bankacılıktan yapılan EFT ve havale işlemi ücretsizdir.

Kuveyt Türk

İnteraktif kanallardan yapılan işlemlerde en cömert banka Kuveyt Türk’tür. Kuveyt Türk bankasında internet şubesi, mobil bankacılık ve çağrı merkezi aracılığı ile yapılan havale ve EFT işlemi ücretsizdir.


Ziraat Bankası

En fazla şube sahip olan bankalardan olan Ziraat Bankası, internet şubesi ve çağrı merkezinden yapılan havalelerden ücret alınmamakta iken ücret ise gerçek ve tüzel kişilerin internet şubesinden yapılan EFT işlemleri için tutara bağlı olarak 1 ila 4 TL arasında ücret alınmaktadır. Ziraat EFT konumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Finans ve Katılım Bankası

Türkiye Finans ve Katılım Bankası çağrı merkezi, mobil şube ve SMS kanalıyla yapılan havale ve EFT işlemlerinden ücret talep etmemektedir. Ancak internet şubesinde yapılan havale için 1 TL, EFT için 2 TL sabit ücret talep etmektedir.

Albaraka Türk

İnternet şubesinden yapılan havalelerden 0,50 TL + BSMV(%5) ve EFT’lerden 1 TL + BSMV(%5) talep etmektedir.

Şekerbank

Şekerbank mobil bankacılıktan yapılan EFT ve havale işlemlerinde ücret alınmamaktadır.

TEB

Cepteteb mobil bankacılıktan yapılan EFT ve havale işlemlerinde ücret alınmamaktadır.

Finansbank

Finansbank mobil bankacılık ve enpara.com internet şubesinden yapılan havale ve EFT gibi işlemlerden ücret talep edilmemektedir.

FastPay

Fastpay’i cep telefonunuza yükleyerek veya Fastpay SMS’e kayıt olarak 7/24, 1 TL ücret ile para gönderebilirsiniz. Diğer özel bankalarsa havale ve EFT ücreti olarak 4-5 TL üzerinde taleplerde bulunmaktadır.

Sizlere EFT ve havale ücreti almayan bankalar hakkında sizlere bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: havale ücreti almayan bankalar, hesap işletim ücreti almayan bankalar


EFT ve Havale Ücreti Almayan Bankalar 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: