Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu


Denizbank Nefes Kredisi, TOBB üyesi işletmelerin ticari hayatlarını sürdürebilmeleri ve mevcut istihdamlarını devam ettirebilmeleri için Ekonomik İstikrar Kalkanı Programı kapsamında oluşturulan bir kredi türüdür.

Proje kapsamında kullandırılacak kredilerde uygulanacak faiz oranı %7,5 olacaktır. Bu program kapsamında krediler 2020 yılında anapara ve faiz ödemesiz (6-8 ay), 2021 yılında aylık eşit taksit ödemelidir. (12 Vade). Nefes Kredisi, ödemesiz dönem sonunda başlamak üzere aylık eşit taksitli şeklinde geri ödenecektir. Hazine destekli KGF kefaleti alınabilecek olup, kefalet oranı %80’dir.

Denizbank Nefes Kredisi İçin Gerekli Evraklar

 • Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Yararlanıcı Beyanı,
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • İmza Beyannamesi,
 • Son 2 Yıla Ait Vergi Levhası,
 • Son 3 Yıla Ait Hesap Defteri yada Bilanço ve Gelir Tablosu,
 • Tüzel Kişi Firmalar İçin Son Dönem Kurumlar Vergisi Beyannamesi ve Ekleri,
 • Bağlı Bulunulan Oda ve Borsadan Alınmış ve Bu Kredi İsminin Belirtildiği Üyelik Belgesi İstenir,
 • Kullandırılan Krediler Açık Statüsünde Kullandırılmayacaktır. KGF Kefaletine Ek Olarak En Az Bir Üçüncü Kişi Kefaleti Şartı Aranacaktır. Denizbank Kullandıracağı Tüm Kredilerde İlave Teminat İsteme Hakkını Saklı Tutar.

Denizbank yukarıda verilen evraklar dışında bizlerden farklı evraklarda talep etme hakkına sahiptir.

Denizbank Nefes Kredisi Hesaplama

Peşin komisyonda bir defaya mahsus olmak üzere;

 • 50.000 TL kredi için 150 TL,
 • 100.000 TL kredi için 300 TL KGF komisyon oranı, KGF tarafından belirlenecektir.

Kredi kullanacak olan firmalardan sigorta, istihbarat vb. adlar ile ilave ücret alınmayacaktır.


Kredi TutarıVadeYıllık Faiz OranıAylık Taksit TutarıKredi Kullandırım Ücreti
50.000 TL8 ay ödemesiz süreli 20 ay7,50%4.579,87 TL150 TL
100.000 TL8 ay ödemesiz süreli 20 ay7,50%9,159.74 TL300 TL

Yukarıda örnek malityet tablosu yer almaktadır.Kredi yalnızca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Oda ve Borsalara üye olan ve yıllık cirosu 25 milyon TL’nin altında olan işletmeler tarafından kullanılabilir. Nefes Kredisi üst limiti 100.000 TL olup, bu tutar üyelerin kayıtlı oldukları Oda ve Borsaya göre 100.000 TL’nin altında olabilir. Nefes Kredisi 31/12/2020 tarihine kadar anapara ve faiz geri ödemesiz, 31/12/2020 tarihini takip eden 12 ay aylık eşit taksitli toplam en fazla 20 ay vadeli olarak kullandırılacak ve yıllık %7,5 faiz oranı geçerli olacaktır. Belirtilen yıllık faiz oranına ve kredi kullandırım ücretine BSMV dahil değildir. Şartları sağlayan her KOBİ bu krediden en fazla bir defa faydalanabilir. DenizBank’ın krediyi kullandırıp kullandırmama, Kredi Garanti Fonu’nun krediye kefalet vermeme, DenizBank, TOBB veya KGF’nin de başvuruları önceden bildirim yapmaksızın sonlandırma hakkı saklıdır.

Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu

27 Nisan 2020 tarihinden itibaren en yakın Denizbank şubelerinden krediye başvuru yapabilirsiniz. Son başvuru tarihi 31.12.2021’dir.

Denizbank’ın yanında Ziraat Bankası’da COVID-19 salgını mücadele kapsamında bizlere kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi konumuza göz atabilirsiniz.

Sizlere Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: tobb kredi, denizbank korona kredisi, nefes kredisi, esnafa kredi


Denizbank Nefes Kredisi Başvurusu | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: