Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları 2019 | Kredi Maliyet Tablosu


Merhaba,
Bu makalemizde sizlere denizbank konut kredisi faiz oranları 2019 konusu hakkında bilgi vereceğiz. Son yıllarda kredi kullanımı çok ciddi arttı. Bu kredi kullanımlarının en başında konut kredisi gelir. Birçok kişi hayalini kurduğu evin sahibi olmak ister. Ancak bu evi almak için elimizde herhangi bir birikmiş paramız yoksa bu durum bir sıkıntılı hal alır. Çünkü ev fiyatları oldukça yüksek. Bizlerde bu evleri almak için eşimizden dostumuzdan borç ederiz veya bankalara kredi başvurusunda bulunuruz. Bankalar bizlerin kredi notuna ve siciline göre konut kredisi kullanımına onay verir. Kredi notumuz yüksekse bankalar bizlere istediğimiz oranda kredi kullanımı imkanı tanır. Bizler de faiz oranları ve ödeme planını iyi hesap edip, kredi kullanımına karar veririz. Şunu belirtmek isterim ki, kredi kullanımı yapmadan önce her şeyi çok iyi analiz etmelisiniz. Örneğin; 100 aylık vade ile konut kredisinden yararlandınız. Unutmamanız gereken nokta 100 ay boyunca bu krediyi her ay ödeyeceksiniz. Bu sebeple iyi analiz yapmak gerekir.
Son yıllarda yaptığı birçok yenilikler ile adından sıklıkla söz ettiren denizbank, birçok kişiye hayalini kurduğu evleri satın alma imkanı tanıdı. Denizbank’ın sunmuş olduğu konut kredisinin birkaç özelliği bulunmaktadır. Bunlar;

  • Sabit faiz seçeneğiyle mortgage kredisi kullanabilir, kredinizi eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz.
  • 25 yıla kadar vade seçeneklerinden yararlanmanız mümkündür.
  • Satın alınacak olan konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar kredi kullanımı yapılabilir.

Denizbank Konut Kredisi Faiz Oranları

denizbank-konut-kredisi-faiz-oranlari
  • Kredinin faiz oranı %1,89 olup en yüksek vade 300 aydır.
  • Konut sigortası, hayat sigortası ve DASK’ın bankadan yapılması durumdan konut kredisi faiz oranlarında %0.02 puan düşüş uygulanmaktadır.
  • Konut sigortası ve DASK konutun bulunduğu yer ve metrekaresine göre değişmektedir.
  • Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir defa mahsus olup, kredi tutarının %0,5’i olarak hesaplanmaktadır.
  • 148,68 TL taşınmaz rehin ücreti ve 700 TL ekspertiz ücretinin toplamıdır. Ekspertiz ücreti gayrimenkulün konumuna ve büyüklüğüne göre değişmektedir. İlgili ücret daire, mesken ve 500 m²’ye kadar villa için geçerli ortalama ücrettir.
  • Aylık ve yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen bütün faiz ve ücretler dahildir. Tabloda yer alan toplam maliyet oranları örnek vade ve örnek tutar üzerinden hesaplanmıştır.
  • Krediye başvuru yapmak için en yakın denizbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Denizbank konut kredisi hakkında sizlere gerekli bilgileri verdik. Aklınıza takılan bir nokta olursa, yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: