Denizbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 | Faiz Oranları


Bu makalemizde sizlere Denizbank ihtiyaç kredisi hesaplama 2019 konusu hakkında bilgi vereceğiz. Son zamanlarda bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu bir hayli arttı. Bu sebeple bankalar artık kredi verirken çok titiz davranıyor. Artık bankalar bizlere kredi verirken, sicilimize ve kredi notumuza dikkat ediyor. Kredi notumuz düşükse, bizlere kredi çıkması çok zor bir hale geliyor. Bu nedenle birçok kişi kredi kullanımı yapamıyor.
Denizbank kredisine başvuru yapacağımız zaman kredinin faiz oranlarını ve ödeme planını oldukça iyi analiz etmeliyiz. Bu nedeni ilerleyen zamanlarda ödeyeceğiniz tutarda zorluk çekebilirsiniz ve hatta kredi borçlarınızı ödeyememeye kadar gidebilirsiniz. Bu sebeple iyi analizler doğrultusunda ihtiyaç kredisi kullanımına karar vermelisiniz.

Denizbank’ın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisinin faiz oranı %2,34’ten başlamaktadır ve 60 aya varan taksitler ile krediyi kullanabilirsiniz.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Önemli Noktalar

Yukarıda belirttiğim gibi ihtiyaç kredisinin faiz oranı %2,34’ten başlamaktadır. Aşağıda sizler için hazırladığımız örnek kredi maliyet tablosu yer almaktadır.

denizbank-ihtiyac-kredisi

  • Yukarıda verilen örnek tablo 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur.
  • Kredi üst limiti 55.000 TL, maksimum vade 60 aydır.
  • Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir kez alınacak olup kredi tutarının binde 5’i oranındadır.
  • Yukarıda yer alan tabloda kredi tahsis ücretine vergi dahil edilmemiştir.
  • Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı, kredi tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır.
  • Aylık/yıllık toplam maliyet oranlarına sigorta primi hariç bütün masraflar ve vergiler dahil edilmiştir.
  • Yukarıda verilen örnek kredi için sigorta primi hesaplamalarında ortalama 35 yaş baz alınmıştır. Hayat sigortası primi 10.000 TL için; 12 ay vadede 78,20 TL, 24 ay vadede 134,61 TL, 36 ay vadede 192,10 TL, 48 ay vadede 257,87 ve 60 ay vadede 331,25 TL’dir.
  • Aylık %2,34 faiz oranı sadece 12 vadeli kredi için 35 yaş baz alınarak hesaplanan sigorta primi 15,64 TL’dir.
  • Unutulmaması gereken nokta; banka, faiz oranlarında değişiklik yapma, onaylanan kredinin kullanımı için son karar verme, kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu için en yakın deniz şubesine gidebilirsiniz. Bunun yanında internet bankacılığı üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Denizbank İnternet Bankacılığı konumuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisi hakkında sizlere gerekli bilgileri verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: denizbank ihtiyaç kredisi başvuru, denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, denizbank ihtiyaç kredisine nasıl başvuru yapılır, denizbank kredi


» Denizbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama 2019 | Faiz Oranları - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: