Banka Faiz Oranları Karşılaştırma


Bu makalemizde sizlere banka faiz oranları karıştırma hakkında bilgi vereceğiz. Sizlerde nitekim bilirsiniz ki, son zamanlarda kredi kullanımı oldukça sıklıkla arttı. Bu sebeple kullanacağımız kredinin faiz oranlarını iyi analiz etmemiz gerekmektedir. Doğru analiz yaptığımız takdirde, kullanacağımız kredilerin avantajlarını görebiliriz. Ancak kredi analizini doğru yapmadığımız takdirde, önünü alamayacağımız durumlar ile karşılaşabiliriz. Bir başka konumuz olan Kredi Borçlarımı Ödeyemiyorum hakkında bilgi alabilirsiniz.
2018 yılı içinde kredi faiz oranları kademeli olarak arttı. Konut kredisi faiz oranları %1,50-%1,80 aralığına kadar yükseldi. Ancak vakıfbanktan düşük konut kredisi çekebilirsiniz. VakıfBank %0.98 Faizli Konut Kredisi konumuzdan bilgi alabilirsiniz.
İhtiyaç kredisi faiz oranları %1,80-%2,00 aralığına kadar yükseldi. Ancak ingbank’tan düşük faizli ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. IngBank İhtiyaç Kredisi konumuzdan bilgi alabilirsiniz.
Bankalar kredi verebilmek için mevduat toplayarak fon yaratırlar. Türk parasının değer kaybetmesi ve mevduat oranlarının artması kredi fon maliyetlerinin yukarı çıkmasına ve kredi faiz oranlarının yükselmesine neden oldu. Eğitim ve evlilik gibi zorunlu olan ihtiyaçlar için kredi talebi devam ederken en yoğun talep yüksek kredi ve kredi kartı borçlarını birleştirip uzun vadeye yaymak isteyen tüketiciden geldi. Yüksek kredi faizlerine rağmen ev almak için kötü bir zamanda değil. Ev satmak piyasadaki sıkışma nedeniyle oldukça zorlaştı. Elinden sıcak parası olan kişiler için ciddi fırsat oluştu. Şayet ev almak için kredi çekilecekse, peşinat tutarını yüksek tutmak fayda sağlayacaktır. Çünkü kredi tutarını aşağı çekmeniz oldukça yararlı olacaktır.
2019 yılının ilk yarısında ülkemizde yerel seçimler olacağı için kısa vadede kredi faizlerinin gelişimiyle ilgili yorum yapmak oldukça güçtür. Piyasalar orta ve uzun vadede faiz oranlarının kademi olarak düşmesi kanaatinde. Kredi faizlerinin aşağıya doğru seyretmesi piyasada krediye olan talebi oldukça arttıracaktır. Şayet bu durum gerçekleşirse, artan talep bankaların rekabet içerisine girmesine ve kredi faizlerinin bir miktar daha aşağı çekmesine neden olabilir.
Konut kredisinin faiz oranı tekrardan %1’in altına düşmesi durumunda konut alımlarında ciddi artışlar olacaktır.
Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz tabloda, kredi faiz oranlarının karşılaştırılması yer almaktadır. 120 ay vadede güncel en uygun konut kredisi %1,28, en düşük yıllık maliyet oranı ise %16,73. En uygun kredi faiz oranıyla 100 Bin TL konut kredisi için aylık taksit tutarı 1,635 TL’dir. Geri ödeme ise 197,035 TL’dir. En uygun ihtiyaç kredisi 5 yıl vadede faiz oranı %1,65, en düşük yıllık maliyet oranı %1,98’dir. En uygun kredi faiz oranıyla 10 Bin TL ihtiyaç kredisi için aylık taksit tutarı 286 TL’dir. Geri ödeme ise 17,177 TL olarak hesaplanır. En uygun taşıt kredisi 5 yıl vadede faiz oranı %1,49, en düşük yıllık maliyet oranı %1,81’dir. En uygun kredi faiz oranıyla 40 Bin TL’dir. Aylık taksit tutarı 1,092 TL’dir. Geri ödeme ise 65,753 TL’dir.


banka-faiz-oranlari-karsilastirma

Sizlere banka faiz oranları karıştırma konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: 32 günlük en yüksek faiz veren banka, banka mevduat faiz oranları 2019, en yüksek mevduat faiz oranları, ziraat bankası faiz oranları


» Banka Faiz Oranları Karşılaştırma - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: