ATM’de Param Kaldı Ne Yapmalıyım? 2021


ATM’de Param Kaldı Ne Yapmalıyım? sorusu ile son zamanlarda sıklıkla karşılaşmaktayız. Banka şubelerinde yapabileceğimiz bütün işlemlerin hemen hemen hepsini ATM’lerden de yapabilmekteyiz. Para yatırma, para çekme, borç ya da fatura ödeme gibi işlemlerimizin hepsini kartlı ya da kartsız olarak ATM’lerden gerçekleştirebiliriz fakat bazı zamanlarda birtakım sorunlar da meydana gelmektedir. Müşterilerin bankalarına ilettiği sorunların genelinde ise bankamatikte param kaldı veya kartım ATM’de kaldı gibi sorunlar ilk sıraları paylaşmaktadır. İlk başta eğer bankamatikte kartınız kalmışsa veyahut paranız kaldıysa asla paniğe kapılmamalısınız. Çünkü bu tür problemleri yaşayan bireyler genelde paniğe kapılırlar ve hemen banka şubesine giderek bankamatikte param kaldı diye sorunlarını iletirler.


İlk başta ATM’lerde yaşanmak olan bu problemlerin sebebini ele alalım. Para giriş çıkış kısmında sayım esnasında herhangi bir sıkışma meydana geldiğinde veya mekanik bir problem oluştuğu zaman, bankamatikler paranızı vermeyecektir. Bu gibi problemler banka kayıtlarına bir süre sonra yansıyacaktır. Bu yüzden hesabınıza yatırmış olduğunuz paranızın azalacağını veya bankanızın sizlere paranızı geri vermeyeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Kesinlikle panik yapmamanızı gerektirecek olan bir diğer husus ise bankamatiklerde yer alan ve yedi gün yirmi dört saat kayıtta olan güvenlik kameralarının olmasıdır. Eğer bankanız sizi arayıp yapmış olduğunuz başvurunuzun olumsuz olduğunu iletirse hemen bankamatikte yer alan güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi talebinde bulunun. Zaten ATM’lerde yer alan güvenlik kameralarına bakıldığı zaman o esnada yaşamış olduğunuz panik haliniz, bütün detayları ile açığa çıkacaktır. ATM’de paranız sıkıştıktan sonra sizden sonra işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler de o ATM’den herhangi bir işlem yapamazlar.

Bankamatiklerde meydana gelen bu gibi problemlerde eğer banka şubesinden çok uzaktaysanız yapmanız gereken ilk şey müşteri hizmetlerini aramak olmalıdır. Müşteri hizmetleri yapacağı bazı incelemelerden sonra sizi en yakın banka şubesine yönlendirecektir. Bu yönlendirmenin ardından, size söylenen şubeye gidip ya ATM’nin vermediği paranızı elden alabilirsiniz ya da bankamatikte kartınız kalmışsa bunun için yapılması lazım olan başvurularda bulunduktan sonra kartınıza tekrardan sahip olabilirsiniz.

Sizlere ATM’de Param Kaldı Ne Yapmalıyım? 2021 konusu hakkında bilgi verdik. Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: atm paramı yuttu, atm’de param kaldı ne yapmalıyım, param atm’de sıkıştı


ATM'de Param Kaldı Ne Yapmalıyım? 2020 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: