Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2020


Son yıllarda bankalar ile sıklıkla çalışmamıza bağlı olarak, kredi ve kredi kartı kullanımı oldukça arttı. Artık ev veya araba alımı yaparken mevcut nakit paramızı kullanmak yerine, hemen herkes kredi kullanımı yapmaktadır. Çünkü bankaların sunmuş olduğu kredilerin taksitlendirilmesi bizleri cezbetmektedir. Her makalemizde belirtiğim gibi kredi kullanımı yaparken çok dikkatli olmamız gerekir. Faiz oranlarını ve ödeme planını çok iyi analiz etmeliyiz. İyi analiz yapılmayan krediler bizlere ilerleyen zamanlarda problem çıkarabilir. Kredi borçlarımızı ödeyememeye kadar gidebiliriz. Kredi borçlarımızı ödeyemediğimiz takdirde, sicilimiz bozulur ve kredi notumuz düşer. İlerleyen zamanlarda kara listeye girebiliriz. Bu sebeple bankalardan kullanacağımız kredilerin analizini iyi yapmalıyız.
Yukarıda belirtiğim gibi, son zamanlarda kredi kullanımı oldukça arttı. Bir çoğumuz araç alırken, taşıt kredisi kullanımı yaparız. Akbank bu konuda kendini oldukça geliştirdi. Uygun faiz oranları ve ödeme planı ile müşterilerine oldukça kolaylık sağlar.
Akbank taşıt kredisinde 2 seçenek ile bizlerin karşısına çıkmaktadır. 0 ve 2. el araç alımı. 0 araç alımında kredi faiz oranı %1,23, 2. el araç alımında ise %1,25’tir.
100 Bin TL’yi aşan binek araçlarda kredilendirme oranı, fatura bedelinin 100 Bin TL’si kadar olan bölümü için %70, 100 Bin TL’nin üstünde olan kısmı için %50 olarak uygulanır. Bedeli 100 Bin TL altında olan binek araçlarda ise kredilendirme oranı %70 olarak uygulanmaktadır.
Akbank’ın sunmuş olduğu taşıt kredisini vade oranı en yüksek 60 aydır.


Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Doğru Karşılaştırılması

Kredi TutarıKredi TürüKredi Vadesi (Ay)Aylık TaksitFaiz OranıGeri Ödenecek Toplam Tutar
40.0002. El Araç Kredisi 60 1.015,74 TL1,25%60.944,23 TL
40.0000 Araç Kredisi 60 1.009,48 TL1,23%60.568,84 TL

Yukarıda sizlere örnek kredi maliyet tablosu verilmiştir.

Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Şartlar

  • 18 yaşında büyük olunmalı,
  • Risk ve istihbaratta olumsuzluk olunmamalı,
  • Gelir belgelenmeli,
  • Kredinin taksidi, ev halkı aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemeli,
  • Kredi hayat ve kasko sigortası (sigorta, vadesinin bitiminde kredi vadesi süresince yenilenir) yapılmalı,
  • Gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılmalı,
  • Satın alınan araç üzerine rehin konulur,

Akbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi yada pasaportun aslı ve fotokopisi,
  • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge,
  • Gelir durumunu gösteren belge (Ücretlil​er İçin: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren iş yerince onaylı belge, Serbest Meslek Sahibi İçin: Vergi levhası, Firma Ortağı İçin: Vergi levhası yada Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi, Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler İçin: Tapu aslı ve fotokopisi, Emekliler İçin: Hesap cüzdanı)

Akbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank taşıt kredisine başvuru yapmak için, en yakın akbank şubesi veya internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank taşıt kredisi faiz oranları 2020 hakkında sizlere gerekli bilgileri verdik.Yazımızla ilgili görüş ve sorularınızı yorum olarak bize bildirebilir veya tartışmaya sunabilirsiniz.

Etiketler: akbank taşıt kredisi başvurusu, taşıt kredisi hesaplama 2020, akbank taşıt kredisi için gerekli evraklar, akbank taşıt kredisi için gerekli şartlar


Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları 2019 | Türkiye’nin Kredi Sitesi - Makalemiz ile ilgili yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: